کد خبر: 137524 A

رئیس معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری:

پیشنهاد تنظیم جدول وضعیت برخورداری و عدم برخورداری شهرستان‌ها از امکانات و ظرفیتهای خاص حوزه زنان در خصوص حل مسائل و مشکلات این حوزه از سوی معاون رییس جمهور به عنوان مصوبه این جلسه اعلام شد. /

ایلنا: بحثدورکاری زنان نیز از آن نظر که فاقد تامین اهداف پیش بینی شده و نتایج و کارایی لازم ارزیابی شده، بخشنامه آن لغو گردیده اما بررسی کار‌شناسی زیرساختهای لازم برای اجرای درست آن، در دست اقدام است.

به گزارش ایلنا؛ در نشست مشترک فرمانداران و مشاورین امور بانوان فرمانداری‌های استان خوزستان که به ریاست شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهور در امور زنان وخانواده، برگزارشد؛ مولاوردی پس از شنیدن سخنان و مطالبات فرمانداران و مشاورین اظهار کرد: نقش و سهم زنان خوزستان در سالهای دفاع مقدس اگر بیشتر از مردان نباشد کمتر هم نیست.

معاون رئیس جمهور با تقدیر از نگاه ویژه فرمانداران استان خوزستان به مسائل مربوط به حوزه زنان و خانواده و حساسیت نسبت به مسائل این حوزه گفت: از حضور در جمع مدیرانی که نسبت به مسائل ویژه حوزه زنان و خانواده در مناطق خود از بینش و دقت نظر و آگاهی بالایی برخوردارند به خود می‌بالیم و معتقدیم نگاه ویژه این مدیران نویدبخش حل هرچه سریع‌تر مسائل این حوزه مهم جامعه است. امیدواریم و تلاش می‌کنیم در برنامه‌های توسعه‌ای، جایگاهی که شایسته زنان و خانواده است دیده شود.

مولاوردی افزود: در حال حاضر آسیب‌شناسی مسائل تهدید کننده نهاد خانواده و زنان و همچنین آسیب‌شناسی فعالیتهای انجام شده در دوره‌های گذشته در دستور کار ما قرار دارد تا با کمترین خطا و انتخاب مسیر درست، برنامه‌هایی نتیجه محور را تدوین کنیم و قطعا در این مسیر نیازمند یاری و همفکری مدیران مرتبط با حوزه زنان و خانواده در استان‌ها هستیم.

وی در مورد دورکاری بانوان شاغل و حذف پست مشاور بانوان اظهار کرد: متاسفانه برداشت بسیاری از دستگاه‌ها و وزارتخانه‌ها مبنی بر حذف پست مشاور بانوان برداشتی اشتباه بوده و این پست همچنان از جایگاه خود برخوردار است، بحثدورکاری نیز از آن نظر که فاقد تامین اهداف پیش بینی شده و نتایج و کارایی لازم ارزیابی شده، بخشنامه آن لغو گردیده اما بررسی کار‌شناسی زیرساختهای لازم برای اجرای درست آن، در دست اقدام است.

در ادامه نیز یکی از پیشنهادات مطرح شده در این نشست مبنی بر تنظیم جدول وضعیت برخورداری و عدم برخورداری شهرستان‌ها از امکانات و ظرفیتهای خاص حوزه زنان در خصوص حل مسائل و مشکلات این حوزه از سوی معاون رییس جمهور به عنوان مصوبه این جلسه اعلام و قول طرح و ارائه آن از سوی معاونت امور زنان و خانواده در جلسات هیئت دولت داده شد.

جدول خانواده دفاع مقدس ریاست جمهوری رییس جمهور زنان مردان مشکلات معاون معاون رئیس جمهور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر