کد خبر: 137708 A

آلیا در گفت‌وگو با ایلنا:

بهتر است اشتغال و کارآفرینی در خانه برای سرپرست خانوار در نظر گرفته شود تا فرزندانی که از محبت پدر محرومند، مادرشان نیز به دلایل معیشتی از آن‌ها دور نمانند.

ایلنا: نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی گفت: در مورد بیکاری ۸۰ درصدی زنان سرپرست خانوار آماری به ما ارائه نشده است.

فاطمه آلیا، نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی، در مورد آمار ۸۰ درصدی بیکاری زنان سرپرست خانوار به خبرنگار ایلنا گفت: به ما تاکنون چنین آماری داده نشده است و ممکن است که این آمار‌ها دقیق و یا از مراکز مورد تأیید نباشد.

وی ادامه داد: در مورد زنان سرپرست خانوار قبل از آنکه به بحثاشتغال آن‌ها توجه کنیم باید به رسالت مادری آن‌ها توجه داشته باشیم. دولت باید سازوکاری ایجاد و یا صندوقی تعبیه کند که مشکلات و نیاز‌های فرزندان این بانوان از آنجا رفع شود.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: اگر صحبت از اشتغال زنان سرپرست خانوار می‌شود بهتر است اشتغال و کار آفرینی در خانه برای آن‌ها در نظر گرفته شود تا فرزندانی که از محبت پدر محرومند، مادرشان نیز به دلایل معیشتی از آن‌ها دور نماند و در الویت دوم نیز برای زنان سرپرست خانواری که فرزندی در سن تربیت ندارند، مشاغلی مناسب با شأن و کرامتشان توسط وزارت کار در نظر گرفته شود.

اشتغال اشتغال زنان بیکاری پدر دولت زنان شورای اسلامی فاطمه آلیا مشکلات نماینده مردم تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر