کد خبر: 141287 A

شهلا میر گلوی بیات در گفتگو با ایلنا:

در کمیسیون تلفیق، در موردالزام قرارگرفتن ۱درصد از بودجهٔ سازمان‌ها به امور زنان به نتیجه نرسیدیم و باید ببینیم که در صحن علنی چه اتفاقی می‌افتد.

ایلنا: یک عضو فراکسیون زنان و خانواده مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا گفت: در کمیسیون تلفیق بودجه زنان خانه دار به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت. سال گذشته هم، همین مبلغ برای بیمه زنان خانه دار در نظر گرفته شده بود.

" شهلا میرگلوی بیات "، عضو فراکسیون زنان مجلس، در گفت و گو با خبرنگار ایلنا گفت: در لایحهٔ بودجه، مبلغ ۱۵ میلیارد تومان برای بیمه زنان خانه دار در نظر گرفته شده بود که در کمیسیون تلفیق این بودجه به ۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافت. سال گذشته هم، همین مبلغ برای بیمه زنان خانه دار در نظر گرفته شده بود و کمیسیون تلفیق تصمیم گرفت که این مبلغ نسبت به سال گذشته تغییری نکند.

وی افزود: در کمیسیون تلفیق، در مورد الزام قرارگرفتن ۱درصد از بودجهٔ سازمان‌ها به امور زنان به نتیجه نرسیدیم و باید ببینیم که در صحن علنی چه اتفاقی می‌افتد، البته با توجه به اینکه این مسئله از ابتدا در بودجه حوزه زنان در نظر گرفته نشده، احتمال به نتیجه رسیدن آن نیز بسیار کم است.

این نماینده مجلس ادامه داد: بودجه ۸ میلیاردی معاونت امور زنان نیز بدون تغییر ماند. ما بیشتر بر روی الزام اختصاص یک درصد از بودجه سازمان‌ها به امور زنان تاکید داشتیم که با توجه به بودجه انقباضی این امر اتفاق نیفتاد. بودجه امسال در مورد زنان وخانواده ضعیف است. امیدوار بودیم که فراکسیون زنان در مورد بودجه با دولت جلسه‌ای می‌گذاشت که این اتفاق رخ نداد.

میرگلوی بیات در پایان گفت: در کمیسیون تلفیق پیشنهاداتی در مورد زنان سرپرست خانوار نیز مطرح شد که فعلا تنها، بحثبیمه با اولویت زنان بد سرپرست و سرپرست خانوار تصویب شده است و باید ببینیم در صحن علنی چه اتفاقی می‌افتد.

بودجه خانواده دولت زنان زنان خانه دار صحن علنی لایحه بودجه میلیارد کمیسیون بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر