کد خبر: 156692 A

/ تکرار / دبیرکل ائتلاف اسلامی زنان در گفت وگو با ایلنا:

نگاه به مساله لباس، پوشش و حجاب زنان نباید کاملا مردانه باشد و آسیب‌های این حوزه نیز باید ریشه‌ای‌تر بررسی شوند.

ایلنا: دبیرکل ائتلاف اسلامی زنان گفت: در برگزاری جشنواره‌های مد و لباس مسولین باید واقعیت جامعه و خواست مردم را در نظر بگیرند.

" توران ولی مراد " دبیرکل ائتلاف اسلامی زنان در ارتباط با برگزاری جشنواره و نمایشگاه‌های مد و لباس توسط نهاد‌های دولتی به خبرنگار ایلنا گفت: اشکال این گونه جشنواره‌ها برسر دولتی بودن آن‌ها نیست؛ بلکه مساله آن است که دولتی‌ها تا چه اندازه با واقعیت جامعه آشنا هستند و خواست مردم را در این جشنواره‌ها نظر دارند.

وی افزود: نکته مهم دیگر در مورد این گونه نمایشگاه‌ها آن است که مسئولان نباید انتظار داشته باشند که حضور بیرونی مردم یکدست و یک شکل باشد. لباس هر کس با هویت فردی او در ارتباط است. در واقع همه مسائل فرهنگی با هم در ارتباط هستند؛ مانند یک درخت که نمی‌شود تنها به یک شاخه آن نگاه کرد بلکه باید بیش از هر چیز به ریشه آن توجه داشت.

این فعال حوزه زنان ادامه داد: این گونه مسائل فرهنگی نباید از بالا به مردم دیکته شود زیرا سبب فاصله افتادن و تعارضات جدی میان مردم و مسولین می‌شود.

ولی مراد گفت: البته الگوهای پوششی با شیوه‌های غیر مستقیم دیگری نیز توسط دولت ترویج می‌شود برای نمونه گاهی برای انتخاب زنان برای یک پست، سعی می‌شود زنانی انتخاب شوند که دارای پوشش مورد نظر باشد. و این مساله شاخص مهمی برای انتخاب است هرچند که بیان نمی‌شود.

وی افزود: نگاه به مساله لباس، پوشش و حجاب زنان نباید کاملا مردانه باشد و آسیب‌های این حوزه نیز باید ریشه‌ای‌تر بررسی شوند.

پوشش جامعه حجاب دولت زنان شاخص مد نباید نگاه مساله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر