کد خبر: 161102 A

معاون رئیس جمهور در امور زنان:

«این فرموده امام خمینی(ره) حجت را بر ما تمام می‌کند و راهی است که زنان باید به دور از افراط و تفریط برای دستیابی به کرامت، عزت و شایستگی بپیماید.»

معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: زنان بر اساس نظر امام خمینی(ره) باید در مقدرات اساسی کشور دخالت کنند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شهیندخت مولاوردی در همایش ملی زنان، نقش‌آفرینان عرصه اقتصاد و فرهنگ که با حضور رئیس جمهور در سالن سران اجلاس برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: این فرموده امام خمینی(ره) حجت را بر ما تمام می‌کند و راهی است که زنان باید به دور از افراط و تفریط برای دستیابی به کرامت، عزت و شایستگی بپیماید.

وی افزود: باید برای زنان کرامت و عزت و شایستگی و بایستگی را قائل شویم تا آن‌ها نیز بتوانند به صحنه سیاسی و اقتصادی وارد کار شوند و فعالیت کنند.

مولاوردی با بیان اینکه میزان فاصله وضع موجود با آرمانهای انقلاب و اسناد بالادستی نظام زیاد است، بیان کرد: همزمان با آغاز کار دولت تدبیر و امید گروه زیادی از فعالان زن آمادگی و مشارکت خود را به معاونت زنان اعلام کرده‌اند که من این را فرصتی برای استفاده از توانایی‌های زنان در این دولت می‌دانم.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: زنان و جوانان با استقبال از شعار‌ها و وعده‌های دولت و با خلق حماسه سیاسی اعتماد خود را به این دولت نشان دادند تا آمادگی خود را برای خلق حماسه‌های سیاسی و اقتصادی اعلام کنند و بگویند و آماده حرکت جهادی هستند.

مولاوردی افزود: زنان ایران اینک برای خلق حماسه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی و مشارکت و همراهی با دولت آماده حرکت جهادی هستند.

به گفته معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، بی‌اعتمادی به شایستگیهای زنان و جوانان، کفران نعمت است که هم خداوند و هم آیندگان از آن ناراضی خواهند بود.

مولاوردی خاطر نشان کرد: آمادگی همکاران و فعالان حوزه زن به اندازه‌ای بود که ما را مجبور به تشکیل کارگروه‌های تخصصی با هدف استفاده از توانایی زنان شایسته در عرصه‌های مختلف علمی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی کرد.

اقتصاد امام خمینی انقلاب ایران حماسه سیاسی خانواده دولت رئیس جمهور زنان سیاسی و اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر