کد خبر: 241858 A

مشاور حقوق زنان و خانواده وزیر کشور خبرداد:

قرار است برنامه ششم مساله محور باشد. امیدواریم روح حاکم بر برنامه ششم مبتنی بر عدالت از جمله عدالت جنسیتی باشد و سهم زنان در جای جای این برنامه دیده شود

مشاور حقوق زنان و خانواده وزیر کشور از تدوین نهایی سند امنیت اجتماعی زنان و خانواده در روابط اجتماعی در کمتر از یک ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا‏، فهیمه فرهمندپور در جلسه مشترک وزیر کشور با مشاورین امور زنان و خانواده استانداری‌ها با بیان اینکه سند امنیت زنان و کودکان در روابط اجتماعی تا حدود یک ماه دیگر تدوین خواهد شد، گفت: این سند در مرحله ویرایش نهایی قرار دارد و پس از آن برای دریافت نظرات دستگاه‌های مختلف مانند معاونت امور زنان و خانواده و معاونت حقوقی ریاست جمهوری ارسال می‌شود تا نظرات آنها نیز در این سند اعمال شود و سپس از این سند رونمایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه دفتر امور زنان و خانواده وزارت کشور قصد دارد که در سال آینده به صورت جدی فعالیت در زمینه زنان و روستایی را آغاز کند، افزود: در سال گذشته نیز این دفتر توفیقات خوبی را در زمینه افزایش سرمایه اجتماعی زنان حمایت از سمن‌ها داشته و قصد دارد که در سال آینده نیز علاوه بر این مسایل بحثافزایش کیفی و کمی جمعیت و تحکیم خانواده را نیز دنبال کند. همچنین قصد داریم که در زمینه کارهای پژوهشی در حوزه استان‌ها نیز اقداماتی را انجام دهیم.

فرهمند پور همچنین در ارتباط با تدوین برنامه ششم توسعه اظهار کرد: قرار است برنامه ششم مساله محور باشد. امیدواریم روح حاکم بر برنامه ششم مبتنی بر عدالت از جمله عدالت جنسیتی باشد و سهم زنان در جای جای این برنامه دیده شود البته اگر این بخش محقق نشد باید به دنبال چند ماده اساسی در این برنامه برای زنان باشیم.

حقوق خانواده ریاست جمهوری زنان سرمایه کودکان وزارت کشور وزیر کشور برنامه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر