کد خبر: 104530 A

امروز در زنجان برگزار می‌شود؛

رئیس پردیس الزهراء استان زنجان گفت: بیست و هشتمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان کشور به میزبانی استان زنجان برگزار می شود.

ایلنا: رئیس پردیس الزهراء استان زنجان گفت: بیست و هشتمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان کشور به میزبانی استان زنجان برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رئیس پردیس الزهراء استان زنجان گفت: این مسابقات در هر رشته سه برگزیده خواهد داشت و منتخبین برای شرکت در جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه‌های سراسر کشور معرفی خواهند شد.

فرزانه اله وردی، رئیس پردیس الزهراء استان زنجان به خبرنگار شبستان گفت: بیست و هشتیمن جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان ویژه خواهران از(۲۱ تا ۲۳ شهریور) به میزبانی استان زنجان در محل دانشگاه پردیس الزهراء در حال اجراست.

وی تعمیق و اشاعه فرهنگ قرآنی و آشنایی دانشجویان با سیره ائمه و عترت را از اهداف برپایی این دوره از مسابقات عنوان کرد و ادامه داد: در این دوره از مسابقات ۳۲۸ نفر از دانشجویان خواهر از سراسر کشور شرکت کرده‌اند.

این مقام مسئول با بیان اینکه بیست و هشتمین جشنواره ملی قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه فرهنگیان در سه بخش کتبی، شفاهی و ادبی و هنری برگزار می‌شود، یادآور شد: در بخش کتبی شرکت کنندگان در موضوعات ترجمه موضوعی قرآن کریم، آشنایی با مفاهیم قرآن، دیدگاه و سیره معصومین، قرآن‌شناسی و حدیث‌شناسی با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

اله وردی اضافه کرد: مسابقات شفاهی نیز در بخش‌های قرائت به شیوه ترتیل و تحقیق، حفظ جزء‌های ۵،۱۰، ۲۰ و حفظ کل قرآن کریم برگزار می‌شود.

به گفته رئیس پردیس الزهراء استان زنجان بخش ادبی و هنری این دوره از مسابقات نیز در بخش‌های مقاله نویسی، نرم افزار، وبلاگ نویسی، شعر، فیلم نامه نویسی، نمایشنامه نویسی، خوشنویسی، نقاشی، نماهنگ، عکاسی و تذهیب برگزار می‌شود.

این مقام مسئول در پایان یادآور شد: این مسابقات در هر رشته سه برگزیده خواهد داشت و منتخبین برای شرکت در جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاه‌های سراسر کشور معرفی خواهند شد.

استان زنجان خوشنویسی رقابت شعر عکاسی قرآن قرآن کریم نرم افزار نقاشی وبلاگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر