کد خبر: 104533 A

همزمان با دهه کرامت؛

همزمان با دهه کرامت کانون فرهنگی و هنری ام ابیها در مسجد موسی ابن جعفر روستای بناب تاسیس شد.

ایلنا: مسئول کانون فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان گفت: اساس مسجد بیرون آوردن انسان از جنبه فردی و روی آوردن به جنبه‌های اجتماعی است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، مرتضی مقدمی مسئول کانون فرهنگی و هنری مساجد استان زنجان در مراسم افتتاح کانون فرهنگی و هنری‌ ام ابی‌ها به اقداماتی که برای جذب و حضور گسترده جوانان به مساجد انجام می‌شود اشاره کرد و گفت: مساجد از دیرباز پایگاه عبادی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بودند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مساجد از صدر اسلام پایگاه مسلمانان است، ادامه داد: رسول اکرم(ص) امورات مربوط به مسلمانان در عرصه‌های مختلف را در مساجد ساماندهی می‌کردند.

مقدمی به بیانات مقام معظم رهبری در اجلاس نماز و مساجد طراز اسلامی اشاره کرد و افزود: حضور امام جماعت خوب برای رونق دادن به مساجد یکی از شاخص‌های مساجد طراز اسلامی است.

وی حضور هیات امنای مردم جوش و پایگاه فرهنگی را یکی دیگر از شاخص‌های مساجد طراز اسلامی عنوان کرد و خاطرنشان ساخت: در چنین مساجدی باید فعالیت‌های فرهنگی دایر باشد.

مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری استان زنجان ادامه داد: اساس مسجد بیرون آوردن انسان از جنبه فردی و روی آوردن به جنبه‌های اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه در مساجد نباید تنها به فعالیت‌های اعتقادی پرداخت، افزود: فعالیت‌های مساجد باید بعد اجتماعی را در کنار ابعاد اعتقادی تقویت کند.

به گفته مقدمی در استان زنجان ۲۲۲ بابا کانون فرهنگی و هنری وجود دارد که ۴۰ باب آن دارای کتابخانه مخزن دار است و طرح تلاوت نور یکی از طرح‌هایی است که در طول سال در مساجد استان برگزار می‌شود.

استان زنجان شاخص فرهنگی و هنری فعالیت های فرهنگی کانون های فرهنگی و هنری مسجد مسلمانان مقام معظم رهبری نماز اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر