کد خبر: 108032 A

استاندار جدید زنجان در نخستین دیدار خود با مردم زنجان:

استاندار زنجان در دیدار مردمی اظهار داشت: طی چند سال گذشته سهم تولید ملی استان کاهش یافته بطوریکه به لحاظ درآمد خانوارها جزء سه استان آخر کشور هستیم.

زنجان ایلنا: استاندار جدید زنجان در دیدار خود با اقشار مختلف مردم گفت: ‌ در طول هفته های آینده رویکردهای توسعه استان جمع بندی خواهد شد تا برنامه های توسعه استان مدون شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، جمشید انصاری استاندار جدید زنجان در دیدار خود با اقشار مختلف مردم که در دارالقرآن کریم زنجان برگزار شد گفت: در دولت تدبیر و امید همواره در تمامی برنامه ها به مردم مراجعه خواهد شد و نخبگان راهکارهای توسعه را به نحو مطلوب ارائه خواهند داد.

وی افزود: در طول هفته های آینده رویکردهای توسعه استان جمع بندی خواهد شد تا برنامه های توسعه استان مدون شود.

استاندار زنجان عنوان نمود: از ابتدای انقلاب همواره با استبلا طلبی مقابله نموده و در این خصوص هزینه های فراوانی را متحمل شدم لذا هیچگاه اجازه تضییع حقوق مردم را نخواهم داد.

وی افزود: احزاب و نهادهای مدنی در طول هشت سال گذشته اجازه فعالیت نداشتند. لذا انتظار داریم از این پس در استقرار توسعه استان پیشقدم باشند.

انصاری با اشاره به ایجاد فرصت شغلی برای جوانان گفت: هم اکنون برای ایجاد یک فرصت شغلی صدمیلیون تومان اعتبار نیاز است که با توجه به آمار ۴ میلیونی بیکاری در کشور برای شغل مناسب این تعداد، ۴۰۰هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است که دو برابر بودجه سالیانه کشور است. لذا حضور سرمایه مستقیم خارجی ضرورت اجتناب ناپذیر است و نمی توان با دنیا در دعوا بود و انتظار داشت که سرمایه گذار خارجی در کشور محقق شود.

وی در ادامه تاکید نمود: سخنان دکتر روحانی رئیس جمهور یران در نیویورک این موضوع را نشان داد که می توان با حفظ ارزشهای اسلامی و اصول انقلاب، با دنیا سخن گفت بطوریکه فضای اقتصادی کشور نشأت گرفته این رویکرد سیاسی دولت تدبیر و امید است.

استاندار جدید استان در ادامه بیان کرد: حرمت و کرامت مردم از اصول اولیه مدیریت استانی است و ملاک عمل مدیران رضایت مردم از دستگاه و مدیران است.

وی افزود: قطعا از تمامی نخبگان استانی در مدیریت و توسعه استان استفاده خواهد شد و اجازه نخواهیم داد مدیران با بی مسئولیتی، امید ایجاد شده در مردم را به ناامیدی تبدیل نمایند.

انصاری در بخشی از سخنان خود تصریح کرد: در طول ۸ سال گذشته مردم سختی های زیادی را تحمل نمودند که به نحوی نخبگان و روشنفکران در آن مقصر می باشند. بطوریکه اگر این قشر فرهیخته با انجام تکالیف خود ساکت نمی ماند اجازه ایجاد اینگونه معضلات در کشور پیش نمی آمد و نباید اجازه داد بار دیگر افراطی گری در کشور مسلط شود.

وی یاد آور شد: با تمام قوا با آزاداندیشان فرهیخته در توسعه استان همنوا خواهم بود و از چاپلوسان دوری خواهم جست.

وی در پایان تاکید کرد: آفت تمامی مشکلات، بی اعتنایی به انتقادهای سازنده است.

انقلاب بودجه تولید ملی حقوق درآمد دولت رئیس جمهور سرمایه مشکلات نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر