کد خبر: 108133 A

در اتاق بازرگانی زنجان برای اولین بار با استاندار جدید صورت گرفت؛

استاندا ر جدید زنجان در این دیدار گفت: اتاق بازرگانی زنجان یکی از اتاقهای فعال کشوراست باید اقدامات مطلوب وموثر تر از گذشته در این زمینه انجام گیرد.

زنجان ایلنا: استاندا ر جدید زنجان در این دیدار گفت: اتاق بازرگانی زنجان یکی از اتاقهای فعال کشوراست باید اقدامات مطلوب وموثر تر از گذشته در این زمینه انجام گیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، در این دیدار غلامحسین جمیلی رئیس اتاق زنجان، انتصاب انصاری را توجه دولت جدید به شعور و اراده مردم زنجان در انتخاب فردی بومی، توانمند و دارای سابقه در حوزه اجرائی و قانون‌گذاری دانست و ابراز امیدواری کرد: با این انتخاب استان زنجان گامهای موثری در توسعه و آبادانی بردارد.

این مقام مسئول در زنجان، با اشاره به اقدامات اتاق زنجان اظهار داشت: تشکیل کمیته پیگیری مشکلات بنگاههای اقتصادی از جمله اقدامات موثر اتاق در سال گذشته بوده که با توجه به برگزاری ۹۶ جلسه این کمیته و تصمیم گیری در جهت حل مشکلات واحدهای تولیدی و حل بیش از ۸۰ درصد مصوبات مطابق خواسته واحدهای صنعتی از جمله نتایج مثبت تشکیل این کمیته بود.

جمیلی، در ادامه ۷۵ درصد مشکلات مراجعین به این کمیته را کمبود نقدینگی و مشکلات بانکی و ۲۵ درصد مابقی را موانع محیط زیستی و تامین اجتماعی، امور مالیاتی و گمرک و… دانست و گفت تمامی مراجعین به این کمیته از عملکرد آن ابراز رضایت کردند.

در بخش بین الملل نیز رئیس اتاق زنجان از اعزام سه هیات به ارمنستان، روسیه و چین خبر داد و گفت: در صورت موافقت استاندار جدید ظرف ۴۰ روز آینده اتاق یک هیات از روسیه پذیرش خواهد کرد.

همچنین مقدمات اعزام یک هیات نیز به کشور ترکیه تدارک دیده شده است.

این مقام مسئول ترکیه را اولین کشور تجاری هدف برای اتاق زنجان دانست و تاکید کرد: با گسترش مناسبات با این کشور شاهد رشد و توسعه اقتصادی و صادراتی زنجان خواهیم بود.

وی برگزاری کنفرانس معدن، ایجاد دانشگاه تجاری را از دیگر فعالیتهای اتاق ذکر کرد.

این مقام مسئول در بخش پایانی سخنلن خود خواستار رسیدگی و توجه بیشتر به گمرک، فرودگاه و سایر زیرساختهای موجود در استان زنجان شد.

و ی همچنین گفت: به عنوان مثال عدم وجود انبار و ارزیاب کافی در گمرک موجب شده بخشی از درآمد استان به استانهای همجوار هدایت شود که این امر توجه مسئولین را می طلبد.

فعال کردن شورای گفتگو، انتصاب مدیران لایق اقتصادی، حضور اثر بخش اتاق در کلیه کارگاههای اقتصادی، ایجاد نقشه تجاری جهت هدفمند کردن کلیه اعزام و پذیرش از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

در ادامه این جلسه و دیدار صمیمی جمشید انصاری استاندار جدید زنجان، نیز ضمن تاکید بر قدمت و اهمیت اتاقهای بازرگانی اظهار داشت: ما اگر خواستار اهمیت و توجه به مردم هستیم چاره ای جزء تقویت نهادهای مدنی نداریم.

استاندا ر زنجان، از اتاق بازرگانی زنجان بعنوان یکی از اتاقهای فعال کشور نام برد و تاکید کرد: باید جلسات متعددی بین بخش خصوصی و دولتی برگزار شود، تا موانع موجود حل و فصل شود.

مقام عالی دولت در زنجان، در ادامه از اعضاء هیات نمایندگان اتاق زنجان خواست با متدهای جدید اقدام به برقراری ارتباط با کشورهای دنیا ایفای نقش موثر کنند.

در پایان این نشست مقرر شد، بعد از نهائی شدن سیاستهای اقتصادی دولت جلسه ای با حضور استاندار و فعالین اقتصادی در اتاق برگزار شود.

گزارش: زهرا ملابابایی

ارمنستان استان زنجان بخش خصوصی تامین اجتماعی ترکیه رشد و توسعه روسیه فرودگاه گمرک معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر