کد خبر: 108424 A

رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان زنجان برنامه‌های کمیته امداد استان زنجان را در هفته دفاع مقدس تشریح کرد.

ایلنا: ابوالفضل حسین‌غلامی، رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان زنجان، امروز(۶مهر) ضمن گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: امسال نیز طبق سنوات گذشته برنامه‌های مختلفی به مناسبت هفته دفاع مقدس توسط کمیته امداد استان اجرایی می‌شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، وی با بیان اسامی روزهای هفته دفاع مقدس ابراز داشت: روز یکشنبه ۳۱ شهریور، روز اقتدار و صلابت رژه نیروهای مسلح بود که در این روز همزمان با سراسر کشور، آذین بندی و نصب بنر در سردرب‌های ادارات ستادی و شهرستان‌های تابعه و شرکت در برنامه رژه خودروهای اداری در برخی از شهرستان‌ها انجام شد.

رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان زنجان روز دوم مهر ماه را روز دانش‌پژوهی و دفاع ملی عنوان کرد و گفت: در این روز که با بازگشایی مدارس همراه بود، کمک هزینه خرید پوشاک به ۱۰۰ نفر از دانش‌آموزان زیر پوشش کمیته امداد ماهنشان به ارزش ۶۰۰ میلیون ریال اعطا شد.

وی پرداخت ۵۹ فقره وام خودکفایی به مبلغ ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال را از دیگر برنامه‌های کمیته امداد استان در روز دوم از هفته دفاع مقدس عنوان کرد و افزود: همچنین در این روز ۵۵ فقره وام قرض‌الحسنه به مددجویان اعطا شد.

حسین‌غلامی در ادامه سومین روز از هفته دفاع مقدس را روز سرباز و پایمردی، توجه به خدمت مقدس سربازی و دلاور مردی‌های سربازان در مقابل دشمنان اعلام کرد و گفت: برنامه‌های مناسبتی این روز در روستاهای تابعه استان اجرایی می‌شود، که از جمله آن افتتاح پایگاه بسیج در ایجرود، اهدای ۱۰۰ فقره کمک هزینه خرید جهیزیه به ارزش یک میلیارد ریال و افتتاح یک واحد مسکونی در روستای ویستان است.

وی چهارمین روز از هفته دفاع مقدس را روز عفاف و پاسداری و نقش زنان در صیانت از دستاوردهای انقلاب نامید و تصریح کرد: برگزاری کلاس آموزشی خانواده با موضوع سبک زندگی اسلامی و تحول اقتصادی خانواده‌ها برای ۱۰۰ نفر مددجویان زیر پوشش برنامه‌ای است که در این روز اجرایی می‌شود.

رئیس اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد استان زنجان عنوان پنجمین روز از هفته دفاع مقدس را روز ایثار گران، شهدا، جانبازان و آزادگان سرافراز اعلام کرد و افزود: برنامه‌های اجرایی کمیته امداد استان زنجان به مناسبت این روز اجرای طرح فلاح، ارائه مشاوره‌های دینی به مددجویان و غبارروبی و عطرافشانی مراز شهدا با شرکت همکاران امدادگر در سطح استان و شهرستان‌هاست.

وی در ادامه با بیان اینکه روز رزمندگان و ولایت‌مداری و وحدت نیروهای مسلح و پاسداشت حماسه عملیاتی ثامن الائمه(ع) عنوان ششمین روز هفته دفاع مقدس است، اذعان داشت: برنامه‌اجرایی کمیته امداد به مناسبت این روز حضور اعضای کانون‌های پیرو ولایت و امدادگران در نماز جمعه است.

حسین‌غلامی در پایان با بیان اینکه امسال آخرین روز از هفته دفاع مقدس با عنوان روز درس‌ها و عبرت‌های جنگ تحمیلی نامگذاری شده است، اضافه کرد: با هماهنگی‌های انجام شده به مناسبت این روز جلسه امر به معروف و نهی از منکر در بین کارکنان کمیته امداد استان با مشارکت اعضای پایگاه بسیج برگزار و در این مراسم از رزمندگان امدادگر تقدیر می‌شود.

استان زنجان امر به معروف و نهی از منکر بسیج جانبازان جنگ تحمیلی دفاع مقدس روابط عمومی زنان کمیته امداد هشت سال دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر