کد خبر: 111856 A

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان:

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان زنجان در جمع فرماندهان سپاه انصار المهدی(عج) زنجان گفت: دروغ شناسی نوعی بصیرت است.

ایلنا: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان زنجان گفت: نباید در زندگی دروغ گفت و باید دروغ‌شناس بود و در طبیعت انسان دروغ وجود ندارد و به همین خاطر بود که حضرت آدم(ع) دروغ بلد نبود و دروغ‌شناسی یک نوع بصیرت است.

به گزارش ایلنا از زنجان، حجت الاسلام اذن الله خدایی ۱۷ مهر ماه سال‌جاری با اعلام این مطلب افزود: آنچه که مورد تمایز انسان با سایر موجودات در عالم هستی می‌شود، داشتن عقل و قدرت تفکر است و سایر موجودات از این قدرت خدادادی برخوردار نیستند.

وی با بیان اینکه باید از قدرت فکر و اندیشه در راه کمال استفاده بهینه کرد یادآور شد: خدا اول جماد، سپس نبات و در ادامه حیوان را خلق کرد و بعد از آن انسان را آفرید و انسان آئینه تمام نمای خداوند در زمین است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان ابراز داشت: روح انسان ریشه در ذات الهی دارد و باید از این قدرت برای رسیدن به حقیقت اصلی خود بهره برد.

حجت الاسلام خدایی تایید کرد: نباید کمالات انسانی را بواسطه رذایل اخلاقی از دست بدهیم، چرا که در آن صورت انسان به حیوان تبدیل می‌شود و از رسیدن به حق باز می‌ماند.

وی تسلط و کنترل زبان را مهم‌ترین فضیلت اخلاقی برشمرد و گفت: تسلط بر زبان نشانه جوانمردی، مایه آرامش، تکمیل و برکت روزی، خیر دنیا و آخرت، وسیله ورود به بهشت، هم خلق بودن با انبیاء و نجات از هلاکت است.

وی در ادامه با اشاره به حدیثی از حضرت علی(ع) گفت: امام علی(ع) می‌فرمایند که با اهل شرم مصاحبت مکن، چرا که طبیعت تو از طبیعت او می‌دزدد در حالی که تو از آن خبر نداری.

حجت الاسلام خدایی یادآور شد: نباید در زندگی دروغ گفت و باید دروغ‌شناس بود و در طبیعت انسان دروغ وجود ندارد و به همین خاطر بود که حضرت آدم(ع) دروغ بلد نبود و دروغ‌شناسی یک نوع بصیرت است.

امام علی تبلیغات اسلامی استان حضرت علی حیوان زمین طبیعت زنجان دروغ شناسی بصیرت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر