کد خبر: 113273 A

رئیس شورای اسلامی شهر زنجان تاکید کرد:

رئیس شورای شهر زنجان با اشاره به روز عصای سفید و، وجود مشکلات نابینایان در مراجعه به ادارات، سازمانها و محیط شهری، اماکن و معابر شهری استان زنجان گفت: مسئولان باید نسبت به مناسب سازی محیط شهری و اماکن ومعابر و محیط ادارات جهت تردد این قشر تدبیری بیاندیشند.

زنجان ایلنا: رئیس شورای اسلامی شهر زنجان گفت: نابینایان و معلولان نباید برای عبور مرور در شهر به دلیل معابر و اماکن نامناسب مشکلی در شهر‌ها داشته باشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، آراض ضیایی، ‌ رئیس شورای اسلامی شهرزنجان، امروز(۲۳ مهر) در جلسه علنی و هفتگی شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به مصوبات قبلی جلسه شورا به روز جهانی عصای سفید اشاره کرد و اظهار داشت: نابینایان در مراجعه به ادارت به جهت فضاسازی نامناسب با مشکلات عدیده‌ای مواجه هستند که مسئولان باید تدابیر مناسبی در این خصوص اتخاذ کنند.

وی خواستار ارج نهادن به روز عصای سفید در استان شد و ادامه داد: شورای اسلامی زنجان در تلاش است تا هر سه ماه جلسه‌ای با حضور نابینایان استان برای رسیدگی به مشکلات آن تشکیل دهد.

یکی از اعضای شورای شهر زنجان نیز خواستار ساماندهی ساخت و ساز‌ها در شهر شد و گفت: ‌ متاسفانه ساخت وسازهای غیر اصولی و به دور از قاعده و قوانین به یک امر عادی در شهر زنجان تبدیل شده است.

سعید امیدی با تاکید بر تعامل بیشتر راه و شهرسازی با نظام مهندسی در ساخت و سازهای شهری ادامه داد: با این تعامل شاهد تحولات بزرگی در توسعه معماری فضای شهری و مدیریت بهینه فضا‌ها خواهیم بود.

وی به مشکلات ترافیک شهر زنجان نیز اشاره کرد و افزود: ترافیک غیرقابل تحمل شهر آثار زیان باری همچون اتلاف وقت شهروندان، آلودگی هوا و اتلاف سوخت را در پی دارد.

این مقاتم مسئول به طرح جامع ساماندهی ترافیک استان و اقدامات انجام شده در این راستا اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: باید به زودی شاهد برنامه ریزی شفاف و روند منطقی برای اصلاح ترافیک و سرمایه گذاری در این حوزه بود.

امیدی به طرح بازیافت زباله برای برگردان منابع به چرخه و کاهش هزینه جمع آوری آن از سوی شهرداری اشاره کرد و خواستار تسریع در اجرای این طرح شد.

وی به طرح بهینه سازی کمیسیون‌های تخصصی شورا نیز اشاره کرد و افزود: از اعمال سلایق در تخصیص هزینه‌ها با تبیین خط مشی‌ها جلوگیری شود.

استان زنجان جلسه علنی رئیس شورای اسلامی شهر زباله شورای اسلامی شهر شورای شهر کاهش هزینه مشکلات معلولان نابینایان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر