کد خبر: 121512 A

معاون حقوقی امور مجلس در استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی:

معاون حقوقی امور مجلس در استانها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه ایران اسلا م ناب را در خود جای داده است، گفت: فرهنگ و تمدن ایران با اسلام هویت پیدا کرد.

زنجان _ ایلنا: معاون حقوقی امور مجلس در استان‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برخی از موقعیت‌ها ی استان زنجان نه تنها در سطح ملی بلکه در حوزه‌های بین المللی نیز زبانزد است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حسین نوش آبادی امروز(۲۷ آبان) در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به موقعیت استان زنجان در سبقه دینی و فرهنگی اظهار داشت: مدیران باید قدردان این موقعیت ممتاز باشند چرا که استان زنجان نه تنها در حوزه دین و معارف بلکه در وابستگی به ولایت و اهل بیت عصمت و طهارت در طول تاریخ ممتاز است.

وی با اشاره به اینکه استان زنجان در عرصه فرهنگ و ادب پیشتاز بوده است، یادآور شد: برخی از موقعیت‌ها نه تنها در سطح ملی بلکه در حوزه‌های بین المللی نیز زبانزد است.

این مقام مسئول عزاداری مردم استان در روز هشتم و یازدهم محرم را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان ساخت: چهره‌های روحانی و علمی فراوانی از این خاک پرورش یافته‌اند که از ان جمله می‌توان به شیخ شهاب الدین سهوردی به عنوان پایه گذار و متحول کننده در عرصه عرفان و فلسفه اشاره کرد.

نوش آبادی ادامه داد: باید در پیشبرد برنامه‌های فرهنگی در حوزه‌های دینی معارف و قرآنی در کنار سایر بخش‌های هنری تلاش کرد.

معاون حقوقی امور مجلس در استان‌ها وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین به استفاده از تمام ظرفیت‌ها در رشد و اعتلای فضایل اخلاقی تاکید کرد و گفت: تنها با استخدام و بکارگیری نیروی انسانی نمی‌توان در این عرصه تلاش کرد بلکه باید با کمک بخش خصوصی و ظرفیت‌های مردمی به این رشد دست یافت.

وی به استقلال فرهنگی اشاره کرد و با یادآوری اینکه برای مصونیت از فرهنگ بیگانگان باید به استقلال فرهنگی دست یافت، افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تلاش است تا بتواند ظرفیت‌ها و استعدادهای فرهنگی و هنری در کشور را رشد و نمو دهد تا با رواج فرهنگ و هنری اسلامی بتواند در جنگ نرم دشمن مقابله کند.

این مقام مسئول به تمدن ایران اشاره کرد و یادآور شد: این تمدن با حضور اسلام هویت یافت و باید روابط خود با سایر اقوام را از طریق برنامه‌های فرهنگی گسترش دهیم.

وی خواستار ترویج فرهنگ قرانی در کشور شد و ادامه داد: باصلابت‌ترین اندیشه، تفکر قرآنی است و توسعه و تعمیق فرهنگ عترت و ولایت باید سرلوحه امور مسئولان فرهنگی کشور قرار گیرد.

نوش آبادی خواستار تحقق منویات رهبری در حوزه فرهنگ و هنر شد و گفت: با بهره گیری از ابراز و امکانات می‌توان با تبلیغات سوء دشمن در عرصه فرهنگی مقابله کرد.

در پایان این مراسم از زحمات ابرهیم قاسمی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی تقدیر و ناصر مقدم به عنوان مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان منصوب شد.

استقلال ایران بخش خصوصی تمدن جنگ دین عزاداری فرهنگ و تمدن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر