کد خبر: 128395 A

با تخصیص ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار؛

۳۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی برای طرحهای بهبود و اصلاح مراتع در نظر گرفته شده که از این میزان ۳۲ درصد تاکنون تخصیص یافته است.

زنجان _ ایلنا: رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: توجه به مدیریت مراتع در قالب طرح‌­های مرتعداری می‌­تواند، پتانسیل بهره‌­برداری از مراتع را بالا برده و ضمن حفاظت و احیای این منابع کمک قابل توجهی در اقتصاد مرتعداران و دامداران داشته باشد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، تقی سالک، رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان امروز با اعلام این خبر گفت: این میزان اعتبار در صورت تحقق تا پایان سال در طرح‌های اجرایی شامل عملیات بیولوژیک، بیومکانیک و مدیریت مرتع هزینه خواهد شد.

وی، بذرکاری و بذرپاشی، قرق مراتع، تبدیل دیمزارهای کم بازده به علوفه، ذخیره نزولات آسمانی، ساخت آبشخوار­های بهداشتی و کاشت نهال­‌های مرتعی را جزو فعالیت‌های این بخش عنوان کرد و افزود: با توجه به سطح بیش از یک میلیون و ۱۳۷ هزار هکتاری مراتع استان ضرورت تخصیص اعتبارات برای اصلاح و احیا سطح بیشتری از مراتع مهم است.

سالک همچنین از نظارت بر برداشت محصولات فرعی مرتعی خبر داد و متذکر شد: زنجان با داشتن گونه‌های متنوعی از محصولات فرعی و گیاهان دارویی می‌­تواند در این زمینه به عنوان استان پیشرو باشد.

وی در پایان بر لزوم اقتصادی کردن مرتع برای بهره‌­برداران تاکید کرد و افزود: توجه به مدیریت مراتع در قالب طرح‌های مرتعداری می‌تواند، پتانسیل بهره­‌برداری از مراتع را بالا برده و ضمن حفاظت و احیای این منابع کمک قابل توجهی در اقتصاد مرتعداران و دامداران داشته باشد.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان اقتصاد میلیون اجرا بهبود مراتع اعتبار تخصیص مرتع
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر