کد خبر: 128400 A

برای نخستین بار در استان زنجان:

قطعه موسیقی " همای رحمت " با موضوع حضرت علی(ع) به همت گروه سرود حوزه هنری استان زنجان تولید شد.

زنجان _ ایلنا: مسئول واحد موسیقی حوزه هنری استان زنجان گفت: این قطعه موسیقی با هدف انتقال مضامین دینی و مذهبی در قالب اثر هنری فاخر در سطح جامعه تولید شده است.

به گزارش ایلنا از زنجان، مهدی خدایی، مسئول واحد موسیقی حوزه هنری استان زنجان، گفت: قطعه موسیقی «همای رحمت» به سرپرستی علی اصغر قربانلو و آهنگسازی و مربیگری سعید قاصدی و با موضوع حضرت علی(ع) در حوزه هنری استان زنجان تولید شد.

وی با اشاره به اینکه قطعه موسیقی «همای رحمت» برای اولین بار در سبک جدیدی در سطح استان زنجان تولید می‌شود، افزود: این موسیقی به سبک سنتی و در دستگاه شوشتر، با همخوانی گروه برادران و خواهران و تلفیقی از موسیقی فارسی و عربی ساخته شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه در این موسیقی از شعر همای رحمت مرحوم شهریار و احادیثمربوط به حضرت علی(ع) به زبان عربی استفاده شده است، اظهار کرد: این قطعه موسیقی با هدف انتقال مضامین دینی و مذهبی در قالب اثر هنری فاخر در سطح جامعه تولید شده است.

وی خاطر نشان کرد: گروه سرود حوزه هنری استان زنجان به سرپرستی علی اصغر قربانلو از ابتدای سال ۹۲ تشکیل شده که تولید قطعات موسیقی فاخر با محوریت ائمه اطهار(ع) را در دستور کار خود قرار داده است.

خدایی یادآور شد: قطعه موسیقی «همای رحمت» برای اولین بار در سطح استان زنجان تولید شده و به زودی رونمایی می‌شود.

استان زنجان جامعه حضرت علی شعر موسیقی قطعه تولید حوزه هنری شهریار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر