کد خبر: 128921 A

سرپرست گروه سرود حوزه هنری استان زنجان:

سرپرست گروه سرود حوزه هنری استان زنجان، تولید آثار فاخر و ارزشمند هنری برای ائمه معصومین(ع) را مهم ترین هدف تشکیل این گروه عنوان کرد.

سرپرست گروه سرود حوزه هنری استان زنجان گفت: در سال آینده سعی می‌کنیم در ارتباط با ائمه معصومی که تا کنون در سطح کشور آثار هنری چندانی در رابطه با ایشان تولید نشده است، آثار فاخر و ارزشمندی را تولید و عرضه کنیم.

به گزارش ایلنا از زنجان، علی اصغر قربانلو، سرپرست گروه سرود حوزه هنری استان زنجان امروز با اعلام این خبرگفت: این گروه با هدف تولید آلبوم موسیقی ارزشمند و فاخر برای ۱۴ معصوم(ع) فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر قطعه موسیقی «همای رحمت» با تلاش این گروه تولید شده و به زودی رونمایی می‌شود، ادامه داد: در سال جاری قطعات موسیقی با موضوع پیامبر(ص) و امام زمان(عج) نیز در مراحل آهنگسازی، تنظیم و اجرا قرار دارد.

این هنرمند زنجانی با بیان اینکه تا کنون در سطح استان زنجان کار هنری برای ائمه(ع) در قالب گروه کُر انجام نشده است، تصریح کرد: گروه سرود حوزه هنری استان زنجان برای اولین بار اقدام به تولید اثر هنری به این شیوه کرده است.

وی با یادآوری اینکه سبک موسیقی در گروه کُر نسبت به سایر موسیقی‌ها تفاوت دارد، گفت: با توجه به اینکه در این موسیقی اشعار، نت‌ها و موسیقی باید به طور کامل با همدیگر ارتباط و همخوانی داشته باشد، برای تولید یک قطعه موسیقی چند ماه زمان صرف می‌شود.

قربانلو به سایر برنامه‌های این گروه اشاره کرد و بیان داشت: در سال آینده سعی می‌کنیم در ارتباط با ائمه معصومی که تا کنون در سطح کشور آثار هنری چندانی در رابطه با ایشان تولید نشده است، آثار فاخر و ارزشمندی را تولید و عرضه کنیم.

وی خاطر نشان کرد: آثاری که به همت گروه سرود حوزه هنری استان زنجان تولید می‌شود به لحاظ ارزش هنری از سطح بالایی برخوردار بوده و قابل عرضه در سطح کشور است.

قربانلو در پایان یادآور شد: گروه سرود حوزه هنری استان زنجان با مربیگری سعید قاصدی از ۱۰ هنرمند خواهر و برادر تشکیل شده و فعالیت خود را از ابتدای سال جاری آغاز کرده است.

استان زنجان امام زمان موسیقی پیامبر تولید حوزه هنری آثار زنجانی سرود
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر