کد خبر: 130307 A

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان زنجان خبرداد:

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان زنجان از تدوین و چاپ کتاب " خاطرات شهید حمید احدی " به همت این واحد خبر داد.

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان زنجان از تدوین و چاپ کتاب " خاطرات شهید حمید احدی " به همت این واحد خبر داد. شهید حمید احدی فرمانده خط شکن گردان حضرت امام سجاد(ع) لشکر ۳۱ عاشورا متولد ۱۳۴۱در زنجان بود که اسفند ۱۳۶۳ در عملیات بدر در منطقه شرق دجله عراق به شهادت رسید.

به گزارش ایلنا از زنجان, اکبر کیانفر گفت: شهید حمید احدی فرمانده خط شکن گردان حضرت امام سجاد(ع) لشکر ۳۱ عاشورا متولد ۱۳۴۱در زنجان بود که اسفند ۱۳۶۳ در عملیات بدر در منطقه شرق دجله عراق به شهادت رسید.

مسئول دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان زنجان در این زمینه اظهار کرد: دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان زنجان با رویکرد تولید آثار فاخر هنری در قالب دفاع مقدس طرح تدوین و چاپ خاطرات فرماندهان شهید استان زنجان را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه این طرح با محوریت تاریخ شفاهی و ثبت خاطرات فرماندهان شهید استان انجام می گیرد، افزود: در همین راستا دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان در مرحله اول جمع آوری خاطرات شهید حمید احدی یکی از فرماندهان دفاع مقدس را آغاز کرده است.

این مقام مسئول به بیانات مقام معظم رهبری مبنی براینکه دفاع مقدس گنجینه ای عظیم است که تا مدتهای طولانی ملت می تواند بر آن سرمایه گذاری کند، ادامه داد: یکی از اهداف مهم دفتر فرهنگ و مطاالعات پایداری ارج نهادن به این شهدای بزرگوار و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنهاست.

وی ابراز کرد: دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری با جمع آوری و ثبت خاطرات فرماندهان شهید استان و مصاحبه با خانواده ها، همرزمان، دوستان و نزدیکان آنها، وقایع و حوادثمهم آن دوران و همچنین سیره اخلاقی شهدا در قالب کتاب در بین عموم جامعه منتشر می شود.

گفتنی است شهید حمید احدی فرمانده خط شکن گردان حضرت امام سجاد(ع) لشکر ۳۱ عاشورا متولد ۱۳۴۱در زنجان بود که اسفند ۱۳۶۳ در عملیات بدر در منطقه شرق دجله عراق به شهادت رسید.

استان زنجان جامعه حضرت امام خانواده دفاع مقدس سرمایه گذاری عاشورا عراق مصاحبه مقام معظم رهبری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر