کد خبر: 131435 A

رییس شورای شهر زنجان تاکید کرد:

احداثسرویس های بهداشتی و ساماندهی آن در سطح شهر، برای پیشگیری از افزایش بیماری های کلیوی ضروری است.

رییس شورای شهر زنجان گفت: کارگروه تخصصی بهداشت و درمان برای بررسی بیشتر آسیب‌ها و مشکلات بهداشتی و فرهنگی زیر نظر کمیسیون فرهنگی شهرداری تشکیل شده و پیشنهادات به صورت یک تفاهمنامه در مدت ۴ سال دوره یازدهم شورای شهر برای اجرائی و عملیاتی شدن و استمرار جلسات، جمع بندی شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، آراض ضیایی آذر ماه در جلسه شورای شهر با اعضاء انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان، افزود: شورای شهر زنجان برای بستر سازی و همکای دو جانبه با استفاده از ظرفیت‌های مردمی و کار‌شناسان حوزه‌های مرتبط، آمادگی دارد.

وی تاکید کرد: کارگروه تخصصی بهداشت و درمان برای بررسی بیشتر آسیب‌ها و مشکلات بهداشتی و فرهنگی زیر نظر کمیسیون فرهنگی شهرداری تشکیل شده و پیشنهادات به صورت یک تفاهمنامه در مدت ۴ سال دوره یازدهم شورای شهر برای اجرائی و عملیاتی شدن و استمرار جلسات، جمع بندی شود.

مدیر انجمن کلیوی زنجان در این جلسه گفت: افزایش ۲۰ درصدی بیماری کلیوی از ناحیه دیابت و فشارخون و سایر عوامل آسیب رسان، یک تهدید جدی برای تمام افراد جامعه است.

محمدرضا طهماسبی ادامه داد: شورای شهر با استفاده از شیوه‌های اطلاع رسانی نوین در امر تبلیغات، در پیشگیری از بیماری‌های کلیوی می‌تواند موثر باشد.

وی تاکید کرد: شورای شهر زنجان می‌تواند با تغییر الگوی زندگی در افراد و ایجاد یک فضای زندگی بدون دغدغه و عاری از آسیب جسمی و اجتماعی و انعقاد تفاهمنامه دو جانبه در جهت تقویت و تحکیم همکاری در زمینه‌های بهداشتی و فرهنگی، انجمن حمایت از بیماران کلیوی را یاری کند.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در پایان افزود: مساعدت مالی شورای شهر برای تکمیل و تجهیز مجتمع تخصصی در حال ساخت «آموزشی، پیشگیری و تحقیقاتی» انجمن کلیوی زنجان، در رسیدن این انجمن به اهداف خیرخواهانه خود موثر است.

استفاده از ظرفیت بهداشت و درمان تبلیغات جامعه شورای شهر شهرداری مشکلات زنجان بهداشتی کلیوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر