کد خبر: 136424 A

طی آذر ماه سالجاری صورت گرفته است؛

تامین سلامت و ارتقای بهداشت مددجویان از جمله موضوعاتی است که همواره مورد توجه امدادگران کمیته امداد بوده و سالانه خدمات بسیاری در این بخش ارائه می‌شود.

زنجان: خدمات بهداشتی و درمانی کمیته امداد که در بخش‌های مختلف از جمله تامین هزینه درمان مددجویان، بیمه مددجویان، برگزاری دوره‌های آموزشی برای گروه‌های مختلف از جامعه هدف و همچنین توزیع لوازم بهداشتی در بین مددجویان ارائه می‌شود، به صورت ماهانه و یا سالانه بوده و خوشبختانه تاثیر به خصوصی در ارتقای سطح سلامت مددجویان داشته است.

به گزارش ایلنا از زنجان، اصغر پناهی، مدیر کمیته امداد شهرستان زنجان در این زمینه با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این نهاد اظهار کرد: در رویکرد جدید، کمیته امداد فقط به دنبال پرداخت مستمری و صرفا توانمندسازی اقتصادی مددجویان نیست، بلکه در تلاش هستیم تا شرایط لازم را برای توانمندسازی مددجویان از هر نظر فراهم کنیم.

پناهی با بیان اینکه ایجاد سلامتی لازم در مددجویان نیز یکی از موضوعات مهم در توانمندسازی مددجویان محسوب می‌شود، اضافه کرد: متاسفانه به علت بالا بودن هزینه‌های درمانی اغلب خانواده‌های مددجو توان پرداخت آن را ندارند و در نتیجه در درمان بیماری خود دچار مشکل می‌شوند.

وی با اشاره به تدابیر اندیشیده شده توسط کمیته امداد در راستای تامین سلامت مددجویان اذعان داشت: این نهاد به منظور تامین سلامتی مددجویان هزینه‌های درمانی به نیازمندان پرداخت کرده و یا از طریق توزیع لوازم بهداشتی و برگزاری دوره‌های آموزشی سطح سلامت مددجویان را ارتقا می‌بخشد.

این مسئول با بیان اینکه طی آذر امسال نیز ۳۴۲ میلیون ریال هزینه‌های درمانی به مددجویان پرداخت شده است، تصریح کرد: این مبلغ به خانواده‌هایی که از نظر تامین هزینه‌های درمان با مشکل مواجه بودند، پرداخت شده است.

ارتقای سطح بهداشتی و درمانی جامعه درمان درمان بیماری دوره های آموزشی سلامت کمیته امداد گروه های مختلف زنجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر