کد خبر: 136554 A

شهردار زنجان:

شهردار زنجان با اشاره به اینکه هنرمندان انعکاس دهنده روحیه شهر هستند، گفت: درهای شهرداری به روی همه هنرمندان باز است.

شهردار زنجان گفت: با تعامل و همکاری میراثفرهنگی و شهرداری زنجان برخی کاروانسراهای سطح شهر بازسازی شده و محل مناسبی برای فعالیت هنرمندان می‌شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، محسن امین در نخستین نشست تخصصی با هنرمندان استان زنجان اظهار داشت: این نشست یک آغاز برای ادامه راه است.

وی با تاکید بر لزوم آگاهی از ایده‌های همدیگر گفت: امیدوارم فصلی یکبار نشست با هنرمندان شهر داشته باشیم.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه از دیدگاه ما شهر محلی است که انسان‌ها در آن جمع می‌شوند و برای اهداف بالاتری زندگی می‌کنند، تصریح کرد: هدف اصلی این نشست این است که شهر زنده است و ما برای انسان‌های درون شهر کار می‌کنیم.

وی با بیان اینکه هنرمندان به عنوان پیشگامان مردم، انعکاس دهنده خواسته‌های مردم هستند، ادامه داد: شهرداری پذیرای نقد‌ها، نظرات و راهنمایی‌های هنرمندان است.

امین با اشاره به اینکه آماده کردن مکان فیزیکی برای فعالیت هنرمندان یکی از وظایف شهرداری است اما این همه کار نیست چرا که هنرمندان بزرگ مثل حافظ و سعدی و مولوی از خانه هنرمندان بیرون نیامده‌اند، بیان کرد: با تعامل و همکاری میراثفرهنگی و شهرداری زنجان برخی کاروانسراهای سطح شهر بازسازی شده و محل مناسبی برای فعالیت هنرمندان می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: در پروژه بزرگ سبزه میدان نیز ساختمان‌های بزرگ فرهنگی پیش بینی شده است.

شهردار زنجان با بیان اینکه هنر مدیر این است که یک ماندگار انجام دهد، افزود: کار ما ایجاد زیر ساخت برای فعالیت هنرمندان است.

وی با اشاره به اینکه یک تئا‌تر خیابانی، یک شبیه‌خوانی و غیره می‌تواند مردم را دور خود جمع کند، گفت: هنر محدود به مکان و زمان نیست و هنرمندان باید هنر را بین مردم ببرند.

امین با بیان اینکه به دنبال استفاده ابزاری از هنرمندان نیستم، تصریح کرد: اگر صادقانه کار کنیم مردم نظاره‌گر هستند و مطالب را می‌بینند.

وی اظهار داشت: همانطور که در ورزش به دنبال توسعه ورزش‌های همگانی هستیم در هنر نیز به دنبال هنر مردمی هستیم.

شهردار زنجان با اشاره به اینکه هنرمندان باید تلاش کنند کارهای نو ارائه کرده و از کارهای تکراری بپرهیزند، بیان کرد: هنرمندان کمک کنند نشاط شبانه را به شهر زنجان برگردانیم چرا که شهر زنجان شب‌ها خیلی زود تعطیل می‌شود.

وی از طرح قطعه هنرمندان در جلسه شورا خبر داد و گفت: پیش از برگزاری این نشست ایجاد قطعه هنرمندان از پیگیری شده است.

امین با بیان اینکه ما به فکر و حرکت هنرمندان شهرمان نیاز داریم، گفت: ما باید شهر را زیبا بسازیم و زیبا ببینیم.

وی به محدودیت‌های شهرداری اشاره کرد و گفت: شهرداری نیز مثل هر نهادی محدودیت‌های خاص خود را دارد.

شهردار زنجان با بیان اینکه بدهی‌های ما بیشتر از درآمدهای ماست، افزود: هم اکنون ۲۵۰ میلیارد ریال بدهی داریم.

وی با اشاره به اینکه باید در شهر تولید ثروت کنیم، ادامه داد: هر اندازه مردم شهر ثروتمند باشند شهرداری نیز ثروتمند خواهد بود.

امین از هنرمندان خواست تا ایده‌های خود را در مورد مناسبت‌های ملی از جمله جشن‌های دهه فجر و عید نوروز به شهرداری ارائه دهند تا در این جشن‌ها از ایده‌های آن‌ها استفاده شود.

در این جلسه تعدادی از هنرمندان انتقادات، پیشنهادات و نظرات خود را در یک فضای صمیمی با شهردار زنجان در میان گذاشتند.

ایجاد قطعه هنرمندان، خانه هنرمندان و استفاده از هنر در فضای شهری از جمله مهم‌ترین خواسته‌های هنرمندان است.

استان زنجان ثروت دهه فجر شهرداری عید نوروز زنجان شهردار هنر هنرمندان درهای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر