کد خبر: 136939 A

استاندار زنجان تاکید کرد:

استاندار زنجان گفت: نگاه مدیران به مسائل استانی باید نگاه کلانی باشد.

زنجان: استاندار زنجان گفت: دستگاههای اجرایی استان ضمن ایفای قوانین و وظایف خود، باید به مسائل توسعه‌ای استان نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند و با نگاهی کلان به مسائل مدیریتی و توسعه‌ای استان، سرمایه گذاران را در جهت رفع مشکلات طرح‌ها راهنمایی نموده و به سادگی با رد تقاضای مجوز‌ها، فرصت‌های سرمایه گذاری در استان را از دست ندهند.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، جمشید انصاری، استاندار زنجان، امروز در جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی بر پیگیری روند اجرای مصوبات کارگروههای تخصصی استان تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه از مجموع ۵۶ طرح مصوب کارگروه زیربنایی در حوزه کشاورزی در سال ۹۱، درخصوص ۴۶ مصوبه هیچ اقدامی صورت نگرفته و تنها در حدود ۲۰ درصد طرح‌ها بصورت درصدی اجرا شده‌اند، نیازمند بررسی علل عدم تحقق مصوبات کارگروه هستیم.

انصاری با اشاره به ضرورت آسیب‌شناسی علل و عوامل کندی پیشرفت اجرای مصوبات کارگروه در سال گذشته تاکید کرد: با بررسی علل کندی تحقق و اجرای مصوبات، باید مشکلات عدم اجرا را رفع نموده و به تحقق مصوبات سرعت ببخشیم.

وی در ادامه با بیان این اینکه درزمینه اجرای مصوبات کارگروه زیربنایی در حوزه صنعت و معدن نیز از مجموع ۲۱ طرح مصوب شده، ۳ طرح اصلا اجرا یی نشده است یادآور شد: از ۱۵ طرح در حال اجرا در زنجان پیشرفتی کمتر از ۱۵ درصدی هستند.

استاندا رزنجان در بخشی از سخنان خود خاطرنشان کرد: دبیرخانه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان باید آخرین وضعیت اجرای هریک از مصوبات و میزان میانگین وزنی اجرای طرح‌ها از زمان تصویب تا پایان سال را بررسی و علل عدم پیشرفت اجرای هریک از طرح‌ها را با همکاری دستگاه مربوطه احصا ء کرده و در جلساتی آینده به کارگروه گزارش ارائه کند.

در ادامه این جلسه ۶ طرح معرفی شده به کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی استان مبنی بر تغییر و تعیین کاربری و بهره برداری از آن‌ها با حضور مسئولین دستگاههای اجرایی و شرکت‌های خدمات رسان مربوطه بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

استاندار زنجان همچنین در بررسی طرح‌ها به درخواست برخی متقاضیان مبنی بر تغییر کاربری قسمتی از زمین‌های کشاورزی خود جهت ساخت انباری و خانه کارگری اشاره کردو گفت: برخی از این اشخاص با دریافت مجوز تغییر کاربری در بخشی از زمین‌های خود اقدام به ساخت ویلاهای غیرقانونی کرده و به تدریج با فروش قسمتهایی از باغ خود به ایجاد باغ شهرهای غیرقانونی در حریم اطراف شهر‌ها اقدام کرده‌اند، که باید از سوی گروههای کار‌شناسی بررسی و از احداثچنین فضاهای غیررسمی و غیرقانونی جلوگیری شود.

انصاری به تفویض اختیار شهرداری‌ها به سازمان جهاد کشاورزی مبنی بر ساخت اتاق‌های کارگری در زمین‌های موجود در حرایم شهر‌ها اشاره کرد وگفت: این تفویض اختیار شهرداری‌ها برای زمین‌های خارج از حریم شهری منعی ندارد، ولی درخصوص زمین‌های موجود در حریم شهر‌ها، باید تصمیمات لازم با حضور مستقیم شهرداری‌ها گرفته شود و تفویض اختیارات آنان نیز مورد بررسی قرار گیرد.

استاندا رزنجان در پایان از مدیران دستگاههای اجرایی خواست تا به مسائل استان نگاه کلانی داشته باشند ویاد آورشد: دستگاههای اجرایی ضمن ایفای قوانین و وظایف خود، باید به مسائل توسعه‌ای استان نیز توجه ویژه‌ای داشته باشند و با نگاهی کلان به مسائل مدیریتی و توسعه‌ای استان، سرمایه گذاران را در جهت رفع مشکلات طرح‌ها راهنمایی نموده و به سادگی با رد تقاضای مجوز‌ها، فرصت‌های سرمایه گذاری در استان را از دست ندهند.

تغییر کاربری جهاد کشاورزی دستگاه های اجرایی استان زمین سرمایه گذاران شهرداری صنعت و معدن فرصت های سرمایه گذاری کشاورزی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر