کد خبر: 137756 A

یک مقام مسئول در وزارت بهداشت:

مدیرکل نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: یکی از مشکلاتی که در بحثبهداشت و درمان در سطح کشور با آن مواجه هستیم، مشکل کمبود پرستار است.

ایلنا: مدیرکل نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استان زنجان از پتانسیل لازم برای توریسم درمانی برخوردار است.

به گزارش خبرنگار " ایلنا " از زنجان، " سیدسجاد رضوی " شنبه در مراسم افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی " بهمن " زنجان با اشاره به اینکه حضور بخش خصوصی در اجرای برخی پروژه های بهداشت و درمان گام موثری در توسعه خدمات این بخش است، اظهار داشت: تعامل بخش خصوصی و دولتی در ارائه خدمات لازم است.

وی با اشاره به اینکه ارتباط و تعامل بخش خصوصی و دولتی باید در حد مطلوب باشد، اظهار داشت: متاسفانه در برخی از استان ها شاهد اختلاف این بخشها در عرصه های بهداشتی و درمانی بودیم که انعکاس نامناسبی در سطح جامعه داشت.

این مقام مسئول به بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی بهمن زنجان و جزئیات راه اندازی آن اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: این بیمارستان باید پس از آغاز به فعالیت با دانشگاه علوم پزشکی جلسات هم اندیشی و تبادل نظر برگزار کند.

" رضوی " حضور متخصصان و فوق متخصصان در این بیمارستان را به فال نیک گرفت و خاطرنشان ساخت: استان زنجان از پتانسیل لازم برای توریسم درمانی برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه کشور ترکیه بالاترین توریسم درمانی در منطقه را به خود اختصاص داده است، یادآور شد: کشور آذربایجان به جهت نزدیکی به استان زنجان می تواند جامعه هدف مطلوبی برای استان زنجان محسوب شود.

مدیرکل نظارت و اعتبار بخشی امور درمان وزرات بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به هزینه های توریسم درمانی برای برخی از توریسم ها اشاره کرد و افزود: استان زنجان به جهت نزدیکی با برخی کشورهای همجوار می تواند خدمات لازم در این عرصه را ارائه دهد.

وی با اشاره به مراجعات مردم استان زنجان برای درمان و دریافت برخی خدمات بهداشتی به کلان شهرها را متذکر شد و افزود: با راه اندازی این بیمارستان و تجهیز آن نیازی به مراجعه مردم استان به شهرهای همجوار نیست.

این مقام مسئول درپایان به مشکل کمبود پرستار در عرصه های بهداشتی و درمانی اشاره کرد و گفت: این مساله مشکلی است که در سطح کشور با آن روبه رو هستیم.

استان زنجان بخش خصوصی بهداشت درمان و آموزش بهداشت و درمان بیمارستان پرستار ترکیه دانشگاه علوم پزشکی درمان وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر