کد خبر: 142792 A

همزمان با ایام ا… دهه فجر در استان زنجان؛

ششمین دفتر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان در شهرستان ایجرود با حضور مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی زنجان، امام جمعه، فرماندار و جمعی از خیّرین شهرستان ایجرود، صبح روز دوشنبه ۱۴ بهمن امسال افتتاح شد.

با افتتاح انجمن کلیوی ایجرود، تجهیز و راه اندازی بخش دیالیز این شهرستان تسریع می‌یابد.

به گزارش ایلنا از زنجان، اکبرپور، فرماندار شهرستان ایجرود گفت: شهرستان ایجرود با وجود جمعیت کم در کارهای خداپسندانه پیشرو است و رتبه اول را دارد.

محمد باقر اکبرپور افزود: شهرستان ایجرود ۱۲ نفر بیمار دیالیزی دارد.

وی تصریح کرد: بیماران کلیوی این شهرستان هفته‌ای ۳ بار برای دیالیز به بیمارستان ولیعصر(عج) زنجان مراجعه می‌کنند که لطمات سنگینی را از لحاظ روحی، جسمی و مالی بر بیمار تحمیل می‌کند.

فرماندار شهرستان ایجرود تاکید کرد: با راه اندازی بخش دیالیز در ایجرود، مشکلات بیماران کاهش می‌یابد.

اکبرپور گفت: اداره کل اوقاف و امور خیریه زنجان یک دستگاه دیالیز به این مرکز اهداء می‌کند.

در ادامه این مراسم امام جمعه شهرستان ایجرود گفت: بیماری‌های کلیوی از امراض صعب العلاج بوده و بیمار مادام العمر درگیر مشکلات آن است.

حجت الاسلام والمسلمین محمدی مطلق تاکید کرد: هر عمل خیری که انسان انجام دهد در دفتر اعمالش ثبت می‌شود و در پیشگاه خداوند ثواب دارد.

وی اظهار داشت: کسانی که ضعفا و بیماران را دستگیری می‌کنند از بهترین انسان‌ها هستند.

در این مراسم مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان گفت: انجمن حمایت از بیماران کلیوی ایران به عنوان تنها انجمن ملی کشور از قدیمی‌ترین انجمن‌های کشور است که در سال ۵۹ تاسیس شد و در حال حاضر ۷۰ هزار بیمار کلیوی را تحت پوشش قرار دارد و ۱۷۰ شعبه آن نیزسراسر کشور در جهت حمایت از بیماران کلیوی نیازمند، فعالیت می‌کنند.

محمدرضا طهماسبی با اشاره به اینکه دیابت، فشار خون و سایر عوامل آسیب‌رسان در پیشروی این بیماری تاثیر گذار هستند، ادامه داد: امسال افزایش بیماری‌های کلیوی ۲۰ درصد بود که نسبت به سال گذشته ۵ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی تاکید کرد: رسالت اصلی انجمن حمایت از بیماران کلیوی، فرهنگ سازی و آموزش است.

مدیر انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان مشکلات معیشتی بیماران کلیوی را بیشتر از درد بیماری دانست و اظهار کرد: خیّرین شهرستان ایجرود می‌توانند با کمک‌هایشان درد و رنج بیماران کلیوی نیازمند را تسکین دهند.

طهماسبی یادآور شد: انجمن حمایت از بیماران کلیوی زنجان مسئول حفظ سلامتی همه کسانی است که کلیه دارند.

گفتنی است ۲ اتاق با سرویس جانبی برای راه اندازی بخش دیالیز اختصاص یافت.

یادآور می‌شود با افتتاح انجمن کلیوی ایجرود، تجهیز و راه اندازی بخش دیالیز این شهرستان تسریع می‌یابد.

اداره کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان امام جمعه ایران پوشش دانشگاه علوم پزشکی دهه فجر فرماندار فرهنگ سازی فشار خون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر