کد خبر: 147724 A

مدیر حوزه علمیه خواهران زنجان:

علاقه‌مندان می‌توانند در این ایام نسبت به نام‌نویسی خود برای ادامه تحصیل در حوزه علمیه اقدام کنند.

مدیر حوزه علمیه خواهران زنجان، گفت: علاقه‌مندان می‌توانند در این ایام نسبت به نام‌نویسی خود برای ادامه تحصیل در حوزه علمیه اقدام کنند.
به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حجت‌الاسلام بلال محمدی در پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته زنجان اظهار کرد: ‌ پذیرش حوزه‌های علمیه خواهران آغاز شده و تا دهم اسفند ماه سال جاری ادامه دارد.
وی با بیان اینکه در استان زنجان شش واحد حوزوی خواهران فعالیت می‌کند، افزود: پنج مدرسه حوزه‌های علمیه نیز در استان زنجان فعال است.
این مسئول با اشاره به اینکه در شهر زنجان سه مدرسه علمیه فعالیت می‌کند، بیان داشت: در شهرستان‌های ابهر، قیدار و هیدج نیز سه مدرسه در حال حاضر فعالیت دارد.
مدیر حوزه علمیه خواهران زنجان از تحصیل ۷۵۰ طلبه خواهر در مقطع کار‌شناسی خبر داد و افزود: ۱۳۰ خواهر نیز در مقطه کار‌شناسی ارشد تحصیل می‌کنند.
حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به اینکه در مجموع یک هزار و ۱۰۰ بانوی زنجانی در حوزه‌های علمیه استان زنجان مشغول به تحصیل هستند، ابراز داشت: این امر نشان دهنده ظرفیت عظیم حوزه‌های علمیه استان زنجان است.
وی با بیان اینکه تا ۱۰ اسفند ماه سال جاری نام‌نویسی در حوزه‌های علمیه استان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان می‌توانند در این ایام نسبت به نام‌نویسی خود اقدام کنند.
این مسئول حضوردر فضای پاک و معنوی حوزه را از امتیازات حوزه‌های علمیه برای خواهران دانست و گفت: توفیق تحصیل معارف دینی و اهل بیت(ع) از دیگر امتیازات محسوب می‌شود.
مدیر حوزه علمیه خواهران زنجان با اشاره به اینکه نظام اسلامی فرصت مغتنمی را برای تحصیل خواهران در حوزه‌های علمیه به وجود آورده است، بیان داشت: باید بانوان از این نعمت بیشتر استفاده کنند.
حجت‌الاسلام محمدی با بیان اینکه در حوزه علمیه به روش‌های مختلف بانوان می‌توانند تحصیل کنند، یادآور شد: روش‌های مختلف تحصیل موجب شده تا همه بانوان بتوانند در زمینه کسب معارف اسلامی موفق باشند.
وی در پایان از ارائه شیوه‌های حضوری، نیمه حضوری، پاره وقت و باز پذیری در حوزه‌های علمیه خبر داد و افزود: باید بانوان از این فرصت برای ارتقای معارف دینی خود استفاده کنند.

استان زنجان اهل بیت حوزه علمیه حوزه های علمیه حوزه های علمیه خواهران خطبه های نماز جمعه مدرسه نظام اسلامی زنجانی تحصیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر