کد خبر: 149881 A

نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌های شمالغرب کشور:

نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استانهای آذربایجانغربی، اردبیل و زنجان گفت: مهمترین موضوع در مدیریت جدید دانشگاه آزاد اسلامی توجه به تصمیمات هیات امنای استانها است. برخی بخشنامه هایی که طی دوسال گذشته صادر شد با اصول توسعه دانشگاه آزاد اسلامی مغایرت داشت.

ایلنا: نماینده تام الاختیار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در استان‌های شمالغرب کشور گفت: مبنای حرکت دانشگاه آزاد اسلامی در سیاست جدید، توسعه دانشگاه با توجه به تصمیمات هیأت امنا و با شتاب بیشتر است.

به گزارش ایلنا از زنجان، در رسول خدابخش که در جمع رؤسای واحد‌ها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در محل سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی زنجان سخن می‌گفت با اشاره به تغییرات مدیریتی جدید دانشگاه آزاد اسلامی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی همواره مفتخر به حمایت آیت الله هاشمی رفسنجانی بوده است و این برای دانشگاه آزادی‌ها مهم و مغتنم می‌باشد. در دوران دکتر جاسبی که به چهار دوره ده ساله تقسیم شده بود کارهای بزرگی در این مجموعه دانشگاه انجام شده است.

وی ادامه داد: در دوره‌ای کوتاه تحولاتی در دانشگاه آزاد اسلامی اتفاق افتاد و دانشگاه آزادی‌ها احساس کردند خانه‌ای را با خون و جگر ساخته‌اند و افرادی غیر از این مجموعه آن را غصب کرده‌اند. به گذشته بر نمی‌گردیم و لی نباید در تصمیمات و اجرا دچار اشتباه شویم.

وی تصریح کرد: مبنای حرکت دانشگاه آزاد اسلامی در سیاست جدید، توسعه دانشگاه با توجه به تصمیمات هیأت امنا و با شتاب بیشتر است.

خدابخش باانتقاد از تعطیلی عملیات عمرانی در واحد‌ها و مراکز دانشگاهی گفت: تعطیلی عملیات عمرانی و ساخت و ساز‌ها به بهانه پرداختن به مسأله کیفیت با توسعه دانشگاه در تضاد است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، در بیان تکریم حقوق کارکنان، اساتید و دانشجویان گفت: حفظ حقوق کارمندان، اساتید و دانشجویان بر مسئولان دانشگاه‌ها لازم است. نباید افراد زیر مجموعه از مسئولان احساس ناامنی و خوف داشته باشند و مسئولین دانشگاه در برخورد با قضایای مختلف می‌بایست قلبی بزرگوار همراه با سعه صدر داشته باشند.

نماینده دکتر میرزاده در استانهای آذربایجانغربی، اردبیل و زنجان اضافه کرد: ترویج روحیه چاپلوسی و تملق آفت توسعه دانشگاه بوده و گام نهادن در مسیر برگشت به گذشته است.

وی ادامه داد: بر مبنای تصمیمات جدید، دانشگاه آزاد اسلامی به ۱۳ منطقه تقسیم بندی شده است و برای هر استان یک معاون اجرایی در نظر گرفته شده است.

در ادامه حجت السلام و المسلمین عنایت الله شامی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان زنجان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یک نهاد غیر دولتی و با شهریه دانشجویان که به سختی تأمین می‌شود اداره می‌شود.

وی بر رعایت اصل امانت داری و صرفه جویی در این دانشگاه گفت: هزینه کردن از اموال و دارایی‌های این مجموعه که با پول دانشجویان تأمین می‌شود در اموری که ربطی به دانشگاه و دانشجو ندارد شرعا حرام است.

همچنین در این جلسه یدالله رجایی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ابهر گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به دلیل برخی بخشنامه‌های متضاد و گا‌ها سیاسی و تبلیغاتی که طی دوسال گذشته صادر شده است دوران سختی را می‌گذراند و لازم است در این نوع بخشنامه‌ها تجدید نظر و اصلاحاتی صورت گیرد.

وی با انتقاد از سیاست‌های دولت قبل در قبال آموزش عالی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی بازوی توانمند آموزش عالی کشور بوده و هست اما برخی رقابت‌های نامتعارف دانشگاه آزاد اسلامی را رنج داده است.

در این جلسه رؤسای واحد‌ها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان به طرح دیدگاه‌ها و مشکلات واحدهای تحت مدیریت خویش با نماینده میرزاده پرداختند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی استان زنجان پول دانشجو دانشگاه آزاد اسلامی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رقابت معاون سیاست اردبیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر