کد خبر: 149896 A

فرماندار شهرستان سلطانیه:

جلسه ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شهرستان سلطانیه به ریاست پرویز خالقی فرماندار شهرستان سلطانیه، حجه الاسلام والمسلمین نوری امام جمعه سلطانیه و اعضای ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی برگزار شد.

ایلنا: فرماندار شهرستان سلطانیه گفت: مسئولان باید در راستای استقبال از مسافرین و مهمانان نوروز ۹۳، آمادگی لازم در سطح شهرستان را داشته و احساس مسئولیتشان متناسب با شأن شهرستان و مهمانان باشد.

به گزارش خبرنگار " ایلنا " از زنجان, در این جلسه ۲ ساعته که با محوریت هماهنگی ادارات شهرستان سلطانیه در جهت پیشبرد امر سرویس دهی به مسافرین نوروزی سال ۹۳ پیش رو برگزار شد " خالقی " نشست ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی را یکی از با نشاط ترین جلسات در طول سال خوانده و گردهمایی مدیران و مسئولان شهرستان برای اتخاذ تصمیمات و تدابیر عملی برای زیباترین رویداد و پدیده طبیعت در طول سال را، دال بر شور و نشاط این جلسه دانست و گفت: در نوروز سال ۹۳ استقبال از مسافرین به صورت سرتاسری در شهرستان سلطانیه صورت خواهد گرفت.

خالقی, به بیان اهمیت عید باستانی نوروز وهمچنین با اشاره به اینکه خداوند متعال پس از شش ماه مردن و فسردن زمین دوباره آن را زنده می دارد تا نشانه ای باشد بر اهل خرد و افزود: این ایام نیز از نشانه های قدرت لایزال الهی است که طبیعت را برای انعکاس نشاط به اطرافیان دوباره زنده می سازد.

این مسئول هدف از برگزاری ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی را خانه تکانی در سطح شهرستان خاطر نشان کرده و گفت: تلفیق آئین مهمانداری در فرهنگ دینی و فرهنگ اصیل ایرانی که مبتنی بر ارزش گذاری بر مهمان که حبیب خدا نیز تلقی می گردد، مزید بر قدر دانی این ایام بزرگ توسط مسئولان می شود و در هر دو فرهنگ تهیه اسباب مهمان نوازی و اقدامات مهمانپذیری از جمله تنظیف و غبار روبی مهمان خانه توصیه می شود.

وی در ادامه با اشاره به سرتاسری بودن طرح استقبال از مسافرین نوروزی گفت: بخشداری های تابعه شهرستان باید از طرق دهیاری ها این طرح را به روستاهای شهرستان و با اقدامات مختلف تبلیغاتی تسری بخشند.

وی همچنین تصریح کرد: مسئولان باید در راستای استقبال از مسافرین و مهمانان نوروز ۹۳، آمادگی لازم در سطح شهرستان را داشته و احساس مسئولیتشان متناسب با شأن شهرستان و مهمانان باشد.

امام جمعه باستانی زمین ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی شور و نشاط طبیعت فرماندار شهرستان مسافران نوروز شهرستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر