کد خبر: 150186 A

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان خبر داد:

با توجه به افزایش مصرف مشترکین میزان تولید و نهایتا میزان مصرف آب شرب در استان زنجان نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش ۲ درصدی داشته است.

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان گفت: با توجه به افزایش مصرف مشترکین میزان تولید و نهایتا میزان مصرف آب شرب در استان زنجان نسبت به مدت مشابه پارسال افزایش ۲ درصدی داشته است.

به گزارش ایلنا از زنجان، مسلم پورنصرت به کمبود منابع آبی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر با کمبود منابع آبی مواجه هستیم و سطح آب چاههای آب شرب تا بیش از ۲۰ متر و سطح دریاچه سد تهم تا بیش از ۱۵ متر نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافته است.

وی به بالا بودن مصرف آب در ایام عید و غیر نرمال بودن میزان مصرف اشاره وگفت: امیدواریم مشترکین در روزهای پایان سال با رعایت صرفه جویی همکاری لازم را با شرکت داشته باشند زیرا بالا رفتن میزان مصرف آب سبب پایین آمدن و افت فشار برای برخی از مشترکین در نقاطی از شهر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت آبفای با اشاره به بالا بودن پیک مصرف در روزهای پایانی سال تصریح کرد: باید بپذیریم که منابع آبی غنی نداریم لذا صرفه جویی امری اجتناب ناپذیر است.

پور نصرت با اشاره به اینکه آب زیربنای سلامتی و حیات ما انسان‌ها است، گفت: از شهروندان درخواست می‌کنیم از آب‌های غیر شرب برای شست‌وشو استفاده کنند و تا حد امکان در مصرف آب شرب صرفه جویی و از مصرف بی‌رویه جدا خودداری کنند.

وی در ادامه افزود: آب مصرفی تبدیل به فاضلاب می‌شود و در حال حاضر کمتر از ۳۰ درصد فاضلاب تولیدی به تصفیه خانه فاضلاب منتقل می‌شود.

مدیرعامل شرکت آبفای استان به نوع بافت شهر زنجان اشاره کرد و گفت: به دلیل عدم استقبال مردم از تاسیسات فاضلاب و استفاده از چاههای جذبی متاسفانه در برخی از نقاط شهری مخصوصا پایین دست سطح آبهای سطحی بالاست و مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده است.

استان زنجان ایام عید روزهای پایانی سال صرفه جویی مدت مشابه افزایش مصرف تولید آب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر