کد خبر: 150190 A

نفرات برتر مرحله استانی هجدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه پیام نور در استان زنجان معرفی شدند.

نفرات بر‌تر مرحله استانی هجدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت دانشگاه پیام نور در استان زنجان معرفی شدند.
به گزارش ایلنا از زنجان، مرحله استانی هجدهمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت در یک رقابت قرآنی با حضور ۹۳ نفر شامل ۵۶ خواهر و ۳۷ برادر در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، قرائت دعا، مداحی و در رشته حفظ، شامل حفظ ۵،۱۰، ۲۰،۳۰ و حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم در سه بخش دانشجویان، اساتید و کارکنان از ۹ مرکز و واحد به میزبانی واحد صائین قلعه برگزار شد.

در پایان این رقابت‌ها در بخش دعاخوانی خانم‌ها مهین آرش مقام اول و آقایان یحیی داداشی، محمد امینی و مهدی بیگدلو به ترتیب رتبه‌های اول تا سوم و در بخش مداحی آقایان صدرالدین گنج خانلو، بهزاد قبادیان و حسین ملکی حائز رتبه‌های بر‌تر شدند.

همچنین در بخش حفظ قرآن کریم نیز خانم‌ها کبری احمدی، صغری کردلو و مریم بیگدلی در رشته حفظ جزء۳۰، فاطمه ابراهیم خانی، سمیه حیدری و رقیه ایمانی در حفظ ۵ جزء، نرگس رضایی، سمیرا نقی لو و مهین احمدی حفظ ۱۰ جزء و زینب غنیلو در حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم به ترتیب رتبه‌های بر‌تر را ازآن خود کردند.

در رشته حفظ و بخش برادران نیز آقایان اصغر قرجه لو در حفظ ۱۰ جزء و امیرحسین احمدی در حفظ ۳۰ جزء به ترتیب به عناوین بر‌تر را کسب کردند.

نفرات بر‌تر رشته قرائت ترتیل این مسابقات نیز به ترتیب خانم‌ها مینا بیات، فاطمه شهیدی ارغینی و آقایان جواد مرشدی، سید مهدی موسوی و وحید خلیفه لو و در رشته قرائت تحقیق نیز آقای سید وحید موسوی و خانم زینب لطفی معرفی و حائز رتبه‌های بر‌تر شدند.

یادآور می‌شود خانم مریم خالقی در رشته حفظ ۵ جزء بخش اساتید، و آقایان محمدرضا جعفری در بخش قرائت ترتیل و کاظم صفی یاری در بخش قرائت تحقیق کارمندان رتبه‌های بر‌تر را کسب کردند.

لازم به ذکر است نفرات بر‌تر هر رشته در بخش خواهران و برادران به مرحله کشوری مسابقات که در اردیبهشت ماه سال آینده به میزبانی دانشگاه پیام نور استان آذربایجان غربی برگزار می‌شود اعزام می‌شوند.

در مراسم اختتامیه این مسابقات که با حضور مسئولان شهرستان صائین قلعه، مدیران ستادی پیام نور برگزار شد، رییس دانشگاه پیام نور استان زنجان ضمن قدردانی از میزبانی واحد صائین قلعه، اظهار داشت: در حال حاضر دانشگاه پیام نور به عنوان کانون فرهنگی در سطح زنجان مطرح است.

دکتر سید محمد موسوی با اشاره به اقدامات فرهنگی دانشگاه، تصریح کرد: در چهار سال گذشته پیام نور استان فعالیت‌های قرآنی زیادی داشته به طوری که، میزبانی موفق بخش دانشگاهی هجدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در بین مدعیان و کسب مقام نخست با کمک قرآن بدست آمده است.

وی با بیان اینکه در دانشگاه پیام نور طی چهار سال گذشته در همه حوزه‌ها ۱۰ برابر بیست سال گذشته کار انجام شده است، اضافه کرد: همه این اقدامات به مدد قرآن کریم بوده است.

همچنین در این مراسم امام جمعه شهرستان صائین قلعه نیز با تاکید بر عمل به قرآن در زندگی گفت: تا زمانی که به قرآن عمل نشود و عمل به قرآن در زندگی و رفتار مردم دیده نشود قرآن محجور خواهد ماند.

آذربایجان غربی استان زنجان امام جمعه دانشگاه پیام نور رقابت زینب قرآن قرآن کریم نمایشگاه بین المللی مسابقات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر