کد خبر: 154555 A

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان خبرداد:

معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان گفت: به مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه دومین سوگواره سراسری " هنر فاطمی " در زنجان برگزار می‌شود.

ایلنا: معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان، گفت: این سوگواره در بخش عکاسی نیز پذیرای آثالر علاقمندان با موضوع فاطمیه و دستجات عزاداری در مساجد و تکایا و فاطمیه و نوروز خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، ناصر سلطانی محمدی معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری زنجان، امروز اظهار داشت: همزمان با فرا رسیدن ایام فاطمیه، دومین سوگواره سراسری هنر فاطمی در بخش‌های عکاسی، خوشنویسی، وبلاگ نویسی و پژوهش با هدف بزرگداشت این ایام و آشنایی بیش از پیش علاقه مندان و ارادتمندان بانوی اسلام حضرت زهراء(س) در سراسر کشور برگزار می‌شود.

وی زمان آغاز این سوگواره را فاطمیه اول عنوان کرد و یادآور شد: فراخوان پژوهش در باب عزادریهای فاطمیه در محورهای تحلیل بیانات و نقش رهبر معظم انقلاب در زنده نگه داشتن فاطمیه، تبیین نقش وحضور مراجع در عزاداری فاطمیه و چگونگی گسترش عزاداری‌های فاطمیه توزیع شده است.

این مقام مسئول پایان فاطمیه دوم را مهلت نهایی این سوگواره اعلام کرد و گفت: این سوگواره در بخش عکاسی نیز پذیرای آثالر علاقمندان با موضوع فاطمیه و دستجات عزاداری در مساجد و تکایا و فاطمیه و نوروز خواهد بود.

سلطانی محمدی هدف از برگزاری این بخش از مسابقات را استفاده از ظرفیت گسترده هنر عکاسی برای ثبت و انتقال فرهنگ عزاداری و هیئت داری، فراهم آوردن بستری مناسب برای ارایه توانمندی‌ها و کشف استعدادهای هنری همسو با اهداف جشنواره، شناسایی و معرفی مراسم و صحنه آرایی هیئت‌ها و ترغیب هنرمندان عکاس فعال برای پرداختن به موضوع‌های مرتبط با هیئت و مراسم مذهبی. عنوان کرد.

به گفته وی سومین بخش از این سوگواره شامل مسابقه وبلاگ نویسی با موضوع فاطمیه با موضوعات فاطمیه – حجاب – نقش زنان در دفاع از حریم ولایت و بصیرت سیاسی زنان در عصر حاضر است.

این مقام مسئول به مسابقه بزرگ خوشنویسی با محوریت نگارش فرازهایی از متن حدیثکساء و خطبه فدکیه حضرت زهراء نیز اشاره کرد و افزود: آثارخوشنویسی شده باید قسمتی از فرازهای موارد فوق، ترجمه، و یا متن ادبی مرتبط با آن ویا هر حدیثو روایت دیگر با موضوع حضرت زهراء باشد.

سلطانی محمدی آخرین فرصت ارسال آثار را(۲۰ فروردین) سال آینده و زمان اعلام اسامی برگزیدگان را(۱۰ خرداد) سال ۹۳ اعلام کرد.

ایام فاطمیه خوشنویسی زنان شهرداری عزاداری فرهنگی و اجتماعی معاون فرهنگی و اجتماعی نوروز هنر اسلام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر