کد خبر: 155428 A

مسئول کمیته آمار و اطلاع رسانی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان زنجان خبرداد:

مسئول کمیته آمار و اطلاع رسانی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان زنجان، گفت: در روزهای ابتدایی امسال ۶۸۱۲ نفر از مجموع پنج جاذبه تاریخی و گردشگری استان که طرح آمارگیری در آنها انجام می شود ثبت شده است.

ایلنا: مسئول کمیته آمار و اطلاع رسانی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان زنجان، گفت: همزمان با روز سوم فروردین مجموع بازدید از گنبد سلطانیه(بزرگترین گنبد آجری جهان) نسبت به تعداد بازدید کنندگان از موزه باستانشناسی مردان نمکی(عمارت ذوالفقاری) کم بوده است و امروز گنبد سلطانیه گوی سبقت را از مردان نمکی ربوده است.

به گزارش ایلنا از زنجان، غلامرضا نجفلو، مسئول کمیته آمار و اطلاع رسانی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان زنجان، گفت: همزمان با روزهای اول فروردین‌ماه سال ۱۳۹۳ بیش از ۲۵۷۲ نفر گردشگر و مسافر در استان اقامت شبانه داشته‌ اند، که شامل ۳۳۵ هتل، ۱۶۵مهمانپذیر، ۵۷هتل آپارتمان، ۴۳ منزل استیجاری، ۴۱۲ کمپ موقت، ۱۴۰۰ نفر اقامت در ستاد اسکان فرهنگیان و ۱۶۰ نفر اقامت در ۴۰ تخته چادر مسافرتی بوده است.

نجفلو، با بیان اینکه تمهیدات لازم برای گردشگران استان زنجان اندیشیده شده است، افزود: چندین مورد بازدید نظارتی از مراکز اقامتی، و مواردی بازدید از رستوران‌ها و مراکز بین‌راهی، بازدید از دفاتر مسافرتی، بازدید از کمپ و مهمانسرا وچند مورد تذکر به مراکز اقامتی و پذیرایی در روزهای در زمینه خدمات سفر در استان زنجان صورت گرفته است.

وی همچنین در ادامه خاطرنشان شد: در روزهای ابتدایی امسال بالغ بر ۶۸۱۲ نفر از مجموع پنج جاذبه تاریخی و گردشگری استان که طرح آمارگیری در آنها انجام می شود ثبت شده است.

مسئول کمیته آمار و اطلاع رسانی ستاد هماهنگی خدمات سفر استان زنجان، این تعداد بازدید را به ترتیب شامل: ۲۱۳۴ مورد بازدید از گنبد سلطانیه، ۱۴۵۳ مورد بازدید ازبنای رختشویخانه زنجان، ۱۷۱۰ مورد بازدید از موزه باستانشناسی مردان نمکی(عمارت ذوالفقاری) زنجان، عنوان گرد وگفت: ۸۶۵ مورد بازدید از غار کتله‌خور در خدابنده و ۶۵۰ مورد بازدید از عمارت دارایی(موزه صنایع‌دستی زنجان) بوده است.

نجفلو، در پایان یاد آورشد: همزمان با روز سوم فروردین مجموع بازدید از گنبد سلطانیه(بزرگترین گنبد آجری جهان) نسبت به تعداد بازدید کنندگان از موزه باستانشناسی مردان نمکی(عمارت ذوالفقاری) کم بوده است و امروز گنبد سلطانیه گوی سبقت را از مردان نمکی ربوده است.

استان زنجان جهان رستوران ها صنایع دستی گردشگری استان مردان موزه بازدید ستاد گنبد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر