کد خبر: 160563 A

فرمانده انتظامی استان زنجان خبرداد:

فرمانده انتظامی استان زنجان, با اشاره به کشف سکه های دوران قاجار در شهرستان خدابنده گفت: شهروندان هر گونه اخبار، اطلاعات و موارد مشکوک در زمینه حفاری غیر مجاز را با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در میان گذارند.

فرمانده انتظامی استان زنجان گفت: کسانی که در این راستا فعالیت می‌کنند و برای رسیدن به امیال مالی و پول بیشتر اشیاء تاریخی و هویت ملی را قاچاق می‌کنند، بدانند که نیروی انتظامی با حساسیت بیشتری موضوع را پیگیری و با متخلفان به شدت برخورد می‌کند.

به گزارش ایلنا از زنجان, سردار علیرضا صالحی, پنجشنبه با اعلام این خبر، افزود: ۵۶۱سکه تاریخی مربوط به دوره قاجار با قدمت تاریخی ۱۸۰ سال در شهرستان خدابنده کشف شد.

وی با اشاره به اینکه پلیس در راستای حفظ و حراست از میراثکهن کشور در همه عرصه‌ها و اقصی نقاط استان زنجان تلاش‌های مستمری دارد، تصریح کرد: در پی کسب خبری مبنی بر حفاری غیر مجاز و کشف اقلام تاریخی در یکی از روستاهای شهرستان خدابنده، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی استان گفت: با تلاش نیروهای انتظامی متهم به نام «ج. م» شناسایی و پس از هماهنگی با مراجع قضایی منزل این فرد مورد بازرسی پلیس قرار گرفت.

سردارصالحی، اضافه کرد: در این بازرسی، ماموران موفق شدند ۵۶۱ سکه تاریخی با قدمت ۱۸۰ ساله و مربوط به دوران قاجار را کشف کنند.

وی یادآور شد: کسانی که در این راستا فعالیت می‌کنند و برای رسیدن به امیال مالی و پول بیشتر اشیاء تاریخی و هویت ملی را قاچاق می‌کنند، بدانند که نیروی انتظامی با حساسیت بیشتری موضوع را پیگیری و با متخلفان به شدت برخورد می‌کند.

سردار صالحی، در پایان, از شهروندان و مردم استان زنجان درخواست کرد تا هر گونه اخبار، اطلاعات و موارد مشکوک در زمینه حفاری غیر مجاز را با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ در میان گذارند.

استان زنجان پول دستور کار پلیس قاچاق مرکز فوریت های پلیسی نیروی انتظامی کشف تاریخی انتظامی خدابنده
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر