کد خبر: 161193 A

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان:

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان از تولید ۶۴ میلیون متر مکعب آب شرب در آبفای استان زنجان خبر داد.

مدیرعامل شرکت آبفای استان زنجان, گفت: برای تامین آب شرب سالم برای شهروندان زنجانی، حفر ۱۰ حلقه چاه در شرق زنجان و پنج حلقه چاه نیز در غرب زنجان نیاز است که در مجموع برای حفر این چاه‌ها ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار لازم است. این در حالی است که با اجرایی شدن حفر چاه‌ها ۱۰۰ درصد مردم استان از آب شرب بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ایلنا از زنجان, مسلم پورنصرت، امروز با بیان مطلب فوق گفت: با توجه به میزان تولید آب شرب در سال گذشته، مصرف آب استان زنجان ۵۰ میلیون مترمعکب بوده است که متأسفانه در حدود ۲۴ درصد از این میزان، به دلیل فرسودگی کنتورهای آب مشترکین، عمر بالای کنتورها و فرسودگی شبکه توزیع و انشعابات غیرمجاز به هدر می رود، این در حالی است که در چند سال اخیر توجه ویژه‌ای به بحثترمیم شبکه انتقال آب استان صورت گرفته است.

وی با یادآوری اینکه باید راهکارهای قانونی برای مقابله با انشعابات غیرمجاز اتخاذ شود، افزود: اگر بخواهیم تا حدود زیادی از هدررفت آب مصرفی استان که امروز به یک دغدغه جدی تبدیل شده است، جلوگیری کنیم، باید اهتمام ویژه‌ای در راستای تخصیص اعتبار برای اصلاح شبکه توزیع و کنتورهای خراب داشته باشیم، چرا که رفع این موارد می‌تواند تا حدود زیادی این دغدغه‌ها را در حوزه آب مصرفی مرتفع کند.

مدیر عامل آبفای زنجان با یادآوری اینکه برای رفع مشکل آب شرب زنجان باید اقدام به حفر چاه کرد، گفت: برای تامین آب شرب سالم برای شهروندان زنجانی، حفر ۱۰ حلقه چاه در شرق زنجان و پنج حلقه چاه نیز در غرب زنجان نیاز است که در مجموع برای حفر این چاه‌ها ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار لازم است. این در حالی است که با اجرایی شدن حفر چاه‌ها ۱۰۰ درصد مردم استان از آب شرب بهره‌مند می‌شوند.

پور نصرت همچنین به مشکل مالی این شرکت اشاره و خاطرنشان کرد: سال گذشته برای اجرای پروژه‌ها وضعیت مطلوبی نداشتیم و فقط پروژه‌هایی را که پیشرفت فیزیکی بالایی داشتند را در اولویت کار قرار دادیم، این در حالی است که با اتخاذ تدابیر لازم برای رفع این مشکلات و صرفه‌جویی در هزینه‌ها و نیز استفاده از تجارب سایر شرکت‌ها، می‌توان تا حدود زیادی بر این مشکلات فایق آمد.

استان زنجان صرفه جویی مشکلات چاه میلیون تولید آب شرب زنجانی آبفای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر