کد خبر: 162017 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان خبرداد:

۳ هزار و ۸۵۶ تعاونی در استان زنجان تشکیل شده است که از این تعداد ۵۷ درصد فعال، ۱۴ درصد در دست اجرا و ۲۹ درصد غیرفعال هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: ۳ هزار و ۸۵۶ تعاونی در استان زنجان تشکیل شده است که از این تعداد ۵۷ درصد فعال، ۱۴ درصد در دست اجرا و ۲۹ درصد غیرفعال هستند.
به گزارش خبرنگار «ایلنا» احمد غریوی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان امروزچهارشنبه(۳ اردیبهشت) در جلسه شورای هماهنگی ادارت تابعه تعاون استان زنجان، با اشاره به آماری از تعداد تعاونی‌های استان زنجان اظهار داشت: ۳۳ درصد تعاونی‌ها در بخش کشاورزی، ۱۹ درصد در صنعت، ۲۰ درصد در بخش خدمات و ۲۸ درصد در سایر گرایش‌ها تشکیل شده است.
این مقام مسئول ادامه داد: ۳ هزار و ۸۵۶ تعاونی در استان زنجان تشکیل شده است که از این تعداد ۵۷ درصد فعال، ۱۴ درصد در دست اجرا و ۲۹ درصد غیرفعال هستند.
به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان، در خصوص مسکن مهر اقدامات ارزشمندی در حوزه تعاون انجام شده است.
این مقام مسئدول نرخ بیکاری استان زنجان را ۱۱.۸ درصد عنوان کرد و افزود: در حال حاضر ۳۲۳ هزار و ۹۳۹ نفر در استان زنجان شاغل و ۴۰ هزار و ۸۵۷ نفر نیز افراد بیکار استان زنجان را تشکیل می‌دهند.
غریوی همچمنین به بهره برداری از ظرفیت تعاونی‌ها برای اشتغالزایی اشاره کرد و یادآور شد: سند توسعه بخش تعاون در اردیبهشت سال گذشته مصوب شده بود که تاکنون عملیاتی نشده است.
به گفته وی ۲۵ درصد از برنامه پنجم توسهه به افزایش تعداد تعاونی‌ها اختصاص یافته است که بایستی برنامه ریزی برای تحقق این مقوله انجام شود.

استان زنجان بخش کشاورزی بیکاری صنعت کار و رفاه اجتماعی مسکن مهر تعاون تشکیل مدیرکل تعاونی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر