کد خبر: 162052 A

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کشور در زنجان:

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کشور گفت: بسیج ورزشکاران در راستای ارتقاء سبک زندگی و فرهنگ ورزشکاران در سطح کشور گام بر می دارد.

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کشور گفت: مخاطب اصلی ما مربیان ورزشی هستند که می‌توانند تاثیرگذاری بیشتری بر جامعه هدف داشته باشند.

به گزارش خبرنگار «ایلنا» سرهنگ داود آذرنوش مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کشور، امروزچهارشنبه(۳ اردیبهشت) در جمع خبرنگاران به رسالتهای این نهاد اشاره کرد واظهار داشت: در سال جاری برنامه‌های مشترکی با وزرات ورزش و جوانان کشور در زمینه ایجاد فرهنگ و اخلاق در ورزشکاران جامعه خواهیم داشت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه متاسفانه چالش‌های اخلاقی در برخی از رشته‌های ورزشی وجود دارد و در حال سرایت به دیگر رشته هاست، ادامه داد: امیدواریم این برنامه‌های موجب حداقل شدن این چالش‌ها شود.

آذرنوش با یادآوری اینکه اخلاق ورزشی قبل از قهرمانی باید مورد توجه ورزشکاران قرار گیرد، افزود: سازمان بسیج ورزشکارن یک سازمان فرهنگی است که برای ارتقاء سبک زندگی و فرهنگ ورزشکاران گام برمی دارد.

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کشوردر ادامه با تاکید بر اینکه متاسفتانه تاکنون کارهایی زیادی در زمینه اخلاق ورزشی انجام نشده است، گفت: مخاطب اصلی ما مربیان ورزشی هستند که می‌توانند تاثیرگذاری بیشتری بر جامعه هدف داشته باشند.

وی، با اشاره به اینکه در همین راستا کارگروه‌هایی با معاونت فرهنگی وزراتخانه متبوع در دست اجراست، افزود: سال گذشته ۴۰۰ نفر از مربیان رشته ورزشی در دوره‌های آموزشی موضوعات تربیتی شرکت کردند.

این مقام مسئول در ادامه به جایگاه ورزشی استان زنجان اشاره کرد و افزود: با وجود اینکه استان زنجان در لیگ‌های بر‌تر حضور ندارد ولی می‌توان از ظرفیت و پتانسیل این استان در تربیت ورزشکاران بهره برد.

به گفته آذرنوش استان زنجان، توانسته است بیش از ۳ درصد سهمیه خود نسبت به جذب جامعه هدف فعالیت کند.

مسئول سازمان بسیج ورزشکاران سپاه کشور، دراین راستا با اشاره به بضاعت استان زنجان بعنوان پرچمداری برخی رشته‌های ورزشی در سطح ملی وبین المللی، افزود: بستر‌ها وزیر ساختهای استان زنجان در حد مطلوب است ودارای اقداماتی قابل قبول در سطوح مختلف است.

وی، استان زنجان را در بسیج ورزشکاران بالا‌تر از شاخص کشوری عنوان کرد و گفت: با سازماندهی می‌توانیم در موضوع اخلاق ورفتار در مباحثفرهنگی کشور واستان شاهد اقدامات بی‌نظیر با تعامل مسئولین باشیم.
این مسئول کشوری دراستان زنجان، با اشاره به برخی چالشهای جدی در فرهنگ ورزش کشور تصریح کرد: سبک زندگی ورزشکاران وقهرمانان ایران برای الگو سازی به نوجوانان وجوانان باید تعریف شده باشد.

وی در ادامه با اشاره به بد اخلاقی وناهنجاری‌ها در جامعه ورزشی کشور یادآورشد: جشنواره رسانه و، وزرش با موضوع اخلاق ورفتار در راستای بهبود برخی موارد و نیز جشنواره مرشد خوان در ترویج فرهنگ ومرام پهلوانی در سطح کشور با همکاری فدراسیون ورزشهای زور خانه‌ای را در آینده در این راستا شاهد خواهیم بود.

سرهنگ آذر نوش در ادامه با اشاره به حلقه‌های صالحین افزود: یکی از اساسی‌ترین ارکان در ورزش کشور مربیان ورزشی در رشته‌های ورزشی هستند.

همچنین این مسئول از برگزاری کنگره شهدای ورزشکار در سال ۹۴ در کشور داد وتصریح کرد: تا به امروز در کشور ۵هزار شهید ورزشکاردر رشته‌های نختلف شناسایی شده است.

وی در پایان دراین زمینه از تهیه وتدوین فعالیتهای این شهیدان داد وگفت: نقش رسانه در زمینه ترویج فرهنگ وسبک زندگی و مرام پهلوانی به جامعه حائز اهمیت است.

اخلاق ایران بسیج ترویج فرهنگ دوره های آموزشی رسانه رشته های ورزشی سبک زندگی شاخص ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر