کد خبر: 164257 A

همزمان با روز جهانی موزه و میراثفرهنگی و برگزاری جشنواره ملی آش ایرانی در زنجان؛

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان, گفت: همزمان با روز جهانی موزه و میراثفرهنگی، سردیس مرد نمکی بعد از پژوهشها در استان زنجان رونمایی می شود.

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان, گفت: همزمان با روز جهانی موزه و میراثفرهنگی، سردیس مرد نمکی بعد از پژوهشها در استان زنجان رونمایی می شود.

به گزارش خبرنگار «ایلنا» یحیی رحمتی، امروز چهارشنبه(۱۰ اردیبهشت) در جمع خبرنگاران با تشریح برنامه‌های هفته میراثفرهنگی استان زنجان، اظهار داشت: در همین راستا و همزمان با برگزاری جشنواره ملی آش ایرانی و روز جهانی موزه و می‌ررثفرهنگی استان زنجان، از سردیس مرد نمکی «شماره چهار» در استان زنجان رونمایی می‌شود.

رحمتی با بیان اینکه جشنواره ملی آش ایرانی از(۲۶ اردیبهشت) سال‌جاری در منطقه ائل داغی زنجان برگزار می‌شود، گفت: این جشنواره همزمان با آغاز به کار نمایشگاه سراسری صنایع دستی و سوغات محلی استان‌ها با استفاده از نماد محلی و منطقه‌ای استان‌های کشور در استان زنجان آغاز می‌شود.

این مقام مسئول در استان، با اشاره به اینکه ۳۵ نوع آش در مسابقه مربوط به این جشنواره شرکت خواهند کرد از اعلام آمادگی مطلوب توام با استقبال استان‌های کشور برای شرکت در این جشنواره خبر داد.

به گفته رحمتی ۱۲۰ غرفه برای استانهای شرکت کننده در این جشنواره در نظر گرفته شده است که هر استان ملزم است تا آش محلی منطقه خود را همراه با رعایت آداب وسنن آشپزی پخت کرده و در مسابقه شرکت کند.

وی همچنین در بخشی از سخنان خود از اعلام آمادگی ۲۰ سفیر کشورهای مختلفجهان برای حضور در این جشنواره در زنجان خبر داد و خاطر نشان شد: اقامت ۴۸ ساعته برای سفرای حاضر در این جشنواره در سلطانیه و برگزاری مراسم اسب دوانی در چمن سلطانیه پیش بینی شده است.

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، با اشاره به اینکه این جشنواره تا(۳۰ اردیبهشت) ادامه خواهد داشت، از آماده سازی سایت اطلاع رسانی و شرکت و ثبت نام در جشنواره آش خبر داد و افزود: مسابقه عکاسی آماتور نیز در حاشیه این جشنواره پیش بینی شده است.

به گفته وی اجرای برنامه‌های محلی و موسیقی از سوی پنج استان در روزهای این جشنواره از دیگر برنامه‌های جشنواره ملی آش ایرانی در استان زنجان خواهد بود.

مدیرکل میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان، با اشاره به همزمانی روز جهانی موزه و میراثفرهنگی با برگزاری آخرین روزهای جشنواره ملی آش ایرانی خبر از رونمایی سردیس مرد نمکی «شماره ۴» در استان زنجان داد و گفت: این رونمایی با حضور رئیس پژوهشگاه سازمان میراثفرهنگی وگردشگری کشور در زنجان همراه خواهد بود.

وی همچنین در پایان از انجام کارهای مطالعاتی مناسب پژوهشی روی چکمه یکی از مردان نمکی در زنجان خبرداد.

استان زنجان استان های کشور سوغات صنایع دستی صنایع دستی و گردشگری عکاسی مردان موزه موسیقی جشنواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر