کد خبر: 170341 A

مدیر کل صدا و سیمای مرکز زنجان خبرداد:

توسعه پوشش فرستنده دیجیتال سازمان صداوسیما از سال‌های گذشته در دستور کار رسانه ملی بوده و گذار از سیستم پخش آنالوگ به دیجیتال در فاز اول و به یمن فرا رسیدن ۳ خردادماه سال‌روز آزادسازی خرمشهر، اتفاق مبارکی برای مخاطبان تلویزیونی استان شهیدپرور زنجان خواهد بود.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز زنجان، گفت: توسعه پوشش فرستنده دیجیتال سازمان صداوسیما از سالهای گذشته در دستور کار رسانه ملی بوده و گذار از سیستم پخش آنالوگ به دیجیتال در فاز اول و به یمن فرا رسیدن ۳ خردادماه سالروز آزادسازی خرمشهر، اتفاق مبارکی برای مخاطبان تلویزیونی استان شهیدپرور زنجان خواهد بود.
به گزارش ایلنا از زنجان، صفری افزود: با خاموش کردن تلویزیون آنالوگ در مکان‌هایی از استان که پوشش مشترک دیجیتال و آنالوگ دارند، و نظر به حذف کامل پخش برنامه‌ها با فرمت آنالوگ در آینده، از مخاطبان هم استانی تقاضا داریم به استفاده از تلویزیون دیجیتالی است اپ باکس روی آورند.
وی گفت: مرحله اول آغاز خاموشی برنامه‌های سیستم آنالوگ و شروع پخش دیجیتال در شهرهای زنجان، ابهر، خرمدره، هیدج، صائین قلعه و روستاهای اطراف و شامل شبکه‌های ۴ و اموزش سیما خواهد بود.
صفری در خصوص خاموشی تلویزیون آنالوگ افزود: پشتیبانی فناوری دیجیتال و آنالوگ در کنار هم نامعقول و همراه با هزینه و نگهداری مضاعفی برخوردار بوده و در آینده با خاموشی کامل، بهترین تصاویر را به مخاطبان شبکه‌های سیما در استان ارائه خواهیم نمود.
مدیر کل صدا و سیمای مرکز زنجان ادامه داد: برنامه خاموشی تلویزیون آنالوگ را در چند ماه آینده به طور کامل اعلام خواهیم کرد و این یک روند سراسری و ملی است.
در پایان گفتنی است با توسعه موفقیت آمیز تلویزیون دیجیتال توسط سازمان صدا و سیما در کشور، مرحله اول روند خاموشی برنامه‌های تلویزیونی آنالوگ در استان آغاز شده و هم اکنون بیش از ۸۷ درصد مردم استان از سیستم پخش دیجیتال استفاده می‌کنند. این یک روند جهانی بوده و طبق تفاهماتی که در طی چندین سال گذشته انجام شده تمامی فرستنده‌های آنالوگ تا سال ۲۰۱۵ خاموش خواهد شد.

استان زنجان برنامه های تلویزیونی پوشش تلویزیون تلویزیون دیجیتال رسانه ملی سازمان صدا و سیما یمن صداوسیما خرمشهر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر