کد خبر: 186861 A

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان خبر داد:

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان از تغییر نحوه توزیع زکات فطره در استان زنجان و واگذاری امر جمع آوری و توزیع زکات فطره با محوریت مساجد به مردم خبر داد.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان گفت: این امر سرعت توزیع وجه شرعی را بالا برده و مطالبات مردم و پوشش منطقه‌ای محرومان را بالا می‌برد و موضوع مسجد محوری و گسترش شبکه‌های نیکوکاری و واگذاری کار به دست مردم که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز است، با اجرایی کردن این کار محقق خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان گفت: همه موسسات، بهزیستی و امداد می‌توانند در حد ظرفیت مسجد با توجه یه اینکه هریک از مساجد ظرفیت خاصی در جمع‌آوری وجوهات دارند، نسبت به معرفی نیازمندان اقدام کنند.

به گزارش ایلنا از زنجان، بهرام ولیزاده در نشست خبری با خبرنگاران به بیان برنامه‌های اجرایی کمیته امداد استان زنجان در ماه رمضان پرداخت.

وی با اشاره به اینکه از جمله برنامه‌های این نهاد در ماه رمضان جمع‌آوری زکات فطره است، افزود: امسال نیز مطابق سال گذشته زکات فطره توسط دبیرخانه شورای زکات در استان جمع‌آوری خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان با اشاره به اینکه امسال پایگاه‌های جمع‌آوری زکات فطره در معابر، مصلی‌های برگزاری نماز عید فطر و مساجد استان دایر خواهد شد، افزود: همچنین طبق سنوات قبل امسال در همه مساجدی که نماز عید فطر اقامه می‌شود، زکات فطره جمع‌آوری خواهد شد.

این مسئول با اشاره به اینکه امسال نحوه توزیع زکات فطره جمع‌آوری شده در مساجد که در قالب طرح جامع مسجد محوری انجام می‌شود، تغییر کرده است، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده وجوه جمع‌آوری شده در مساجد با حضور ائمه جماعات مساجد، هیئت امنا و ترکیبی که تعریف شده و هماهنگی‌هایی که با سازمان اوقاف و سازمان تبلیغات در حال انجام است و رئیس شورای زکات(نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان) وجوهات با صورت جلسه و تنظیم جلسه و فرآیندهای لازم در روز عید فطر بین نیازمندانی که از سوی هیئت امنا، امداد، بهزیستی و موسسات خیریه و معتمدان محل شناسایی شده در‌‌ همان محل توزیع خواهد شد.

ولیزاده با اشاره به نتایج مثبت توزیع وجوهات زکات به صورت مذکور افزود: این امر سرعت توزیع وجه شرعی را بالا برده و مطالبات مردم و پوشش منطقه‌ای محرومان را بالا می‌برد و موضوع مسجد محوری و گسترش شبکه‌های نیکوکاری و واگذاری کار به دست مردم که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز است، با اجرایی کردن این کار محقق خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در این نوع نحوه توزیع منعی برای معرفی نیازمندان وجود ندارد، افزود: همه موسسات، بهزیستی و امداد می‌توانند در حد ظرفیت مسجد با توجه یه اینکه هریک از مساجد ظرفیت خاصی در جمع‌آوری وجوهات دارند، نسبت به معرفی نیازمندان اقدام کنند.

مدیر کل کمیته امداد استان زنجان در پایان با بیان اینکه توزیع وجوهات زکات فطره به این شکل با با هماهنگی هیئت امنا و نظارت شورای زکات انجام خواهد شد، بیان کرد: در این راستا مکاتبات لازم با استاندار، فرمانداران و ائمه جماعات انجام شده است و امید است با انجام این شکل کار که مطالبه مقام معظم رهبری و ابلاغیه شورای مرکزی است، در کمیت و کیفیت این کار قدم‌های بهتری برداریم.

استان زنجان امام جمعه بهزیستی پوشش تبلیغات عید فطر کمیته امداد مسجد مقام معظم رهبری نماینده ولی فقیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر