کد خبر: 187950 A

رئیس حوزه هنری استان زنجان خبر داد:

رئیس حوزه هنری استان زنجان با بیان اینکه نخستین سوگواره شعر علوی فاطمی با هدف گسترش فرهنگ شعر آئینی در زنجان برگزار شد، گفت: این سوگواره همزمان با شب شهادت حضرت علی(ع) به کار خود پایان داد.

رئیس حوزه هنری استان زنجان گفت: این جشنواره به دو زبان ترکی و فارسی برگزار شد.

به گزارش ایلنا از زنجان، حمیدرضا اسماعیلی، با اشاره به اینکه سوگواره شعر علویی فاطمی به مناسبت شهادت حضرت علی(ع) با مشارکت حوزه هنری استان زنجان، معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی و اداره اوقاف و امور خیریه زنجان برگزار شد، افزود: فراخوان سوگواره شعر علوی فاطمی از نهم تیرماه سال‎جاری در سطح استان زنجان ارائه شد.

وی با اشاره به اینکه این سوگواره در سطح استانی برگزار شد و شرکت‌کنندگان اشعار خود را در دو بخش حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) به جشنواره ارسال کردند، اظهار کرد: این جشنواره به دو زبان ترکی و فارسی برگزار شد.

اسماعیلی تبادل آراء و اندیشه‌های شاعران استان را نیز از دیگر اهداف این سوگواره برشمرد و افزود: شعر ماندگار‌ترین شیوه ابراز ارادت و ادای دِین به محضر مبارک ائمه اطهار(ع) است.

وی یادآور شد: در این سوگواره ۸۰ اثر از ۵۰ شاعر به دبیرخانه ارسال شده بود که پس از داوری توسط دکتر قربان ولیئی شاعر و استاد دانشگاه و دو تن از شاعران برجسته استان، عاصم اسدی، حسین عامری، وحید‌الله ورن، ابوالفضل امامی، منصور کلامی‌فرد و سیدضیاء‌الدین موسوی به عنوان نفرات برگزیده و همچنین اشعار علی‌اصغر اوجاقلو، نرگس شمس و ناهید دانش‌نیا به عنوان آثار شایسته تقدیر معرفی شدند.

گفتنی است همچنین در این جشنواره ۱۵ شاعر زنجانی به قرائت اشعار خود پرداختند و سیدیوسف شبیری، مداح اهل بیت عصمت و طهارت(ع)، نیز در این جشنواره مرثیه‌خوانی کرد

اداره اوقاف و امور استاد دانشگاه استان زنجان بیت عصمت و طهارت حضرت علی حضرت فاطمه شعر فراخوان زنجانی سوگواره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر