کد خبر: 193141 A

در دیدار نمایندگان رسانه با امام جمعه زنجان انجام شد؛

شرکت داوطلبانه و کشته شدن خبرنگاران در جنگ‌ها به جزاحساس مسئولیت و تعهد در قبال جامعه نیست.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان زنجان، گفت: نقیصه مراسم روز خبرنگار شامگاه دیروز(۱۶مرداد) بزودی جبران خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از نجان، حجت الاسلام علی خاتمی، نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه زنجان، صبح امروز جمعه(۱۷مرداد) به مناسبت روز خبرنگار، در دیدار با نمایندگان اصحاب مطبوعات و رسانه‌های استان زنجان، با اشاره به اینکه خبرنگاری یک رسالت است نه یک شغل، اظهار داشت: عشق وعلاقه مهم‌ترین اصل در این رسالت است.

امام جمعه زنجان، با بیان آمار خبرنگاران شرکت کننده در زمان وقوع جنگ‌ها، گفت: شرکت داوطلبانه و کشته شدن خبرنگاران در جنگ‌ها به جزاحساس مسئولیت و تعهد در قبال جامعه نیست.

حجت الاسلام خاتمی، در این خصوص، افزود: قرار گرفتن خبرنگار در کانون جنگ‌ها به جز تعهد و رسالت برای اطلاع رسانی نیست، و این رسالت اطلاع رسانی از جمله ویژگیهای مختص خبرنگاران محسوب می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان وامام جمعه زنجان، احساس مسئولیت، رسالت و آگاهی بخشی را از جمله رسالتهای مهم برای اصحاب رسانه برشمرد وگفت: صاحبان قلم باید توجه ویژه به فرهنگ عمومی داشته باشند.

وی، با اشاره به اینکه رسانه‌ها می‌توانند در چهره سازی افراد جامعه موثر باشند، اظهار داشت: خبرنگاران و اصحاب مطبوعات وقتی این رسالت و مسئولیت را قبول کردند باید سختی‌های این رسالت را نیز عهده دار شوند.

امام جمعه زنجان، پرهیز از اعمال سلیقه دراطلاع رسانی را از وظایف خطیر خبرنگاران عنوان کرد وگفت: آگاهی بخشی به جامعه برای خبرنگاران ضروری است.

وی خروجی نشریات و رسانه‌ها را در بالا بردن فرهنگ عمومی و فرهنگسازی در جامعه مهم ارزیابی کرد و گفت: آگاهی بخشی توسط رسانه‌ها به جامعه امروز اساسی و مهم است.

حجت الاسلام خاتمی، در ادامه با اشاره به اینکه رسالت مطبوعات در کنار انتقادات سازنده ارائه راهکارهای کار‌شناسی و اصلاحی است، افزود: برگزاری گرد همایی‌های کار‌شناسانه از طرف مطبوعات واهالی رسانه برای توسعه هرچه بیشتر استان از طریق اهالی قلم می‌تواند در این زمینه راهگشا باشد.

وی، همچنین ارائه راهکارهای مشوقی را در برای جذب سرمایه گذار توسط رسانه‌ها در استان، مهم دانست وگفت: رسانه‌ها دارای نقش اساسی در این زمینه هستند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، در ادامه صفحه پر کردن مطبوعات را اقدام موثر ارزیابی نکرد و یادآورشد: توجه به فرهنگ جامعه د راین خصوص ضروری است.

امام جمعه زنجان، همچنین استان زنجان را دارای مردمان بزرگ با رجال سیاسی، علمی، نظامی، هنر و… دانست و گفت: اینان در مطبوعات استان به فراموشی سپرده شده‌اند.

حجت الاسلام خاتمی، مطالعه را برای خبرنگاران و اصحاب رسانه مهم ارزیابی کرد وگفت: مجموعه اصحاب رسانه استان زنجان مجموعه نجیب و با ارزش هستند.

در ادامه این دیدار ناصر مقدم، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان، به دلیل حیرت و تعجب و دلخوری خبرنگاران استان از برگزاری مراسم روز خبرنگاردر شامگاه دیروز(۱۶مرداد) که با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، خانه مطبوعات که دارای حواشی‌های متعدد بود عذر خواهی کرد و گفت: وضعیت مطبوعات استان زنجان گرچه مطلوب است ولی هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.

مقدم با بیان اینکه به همت اصحاب رسانه در استان زنجان شاهد رسیدن به نقطه مطلوب خواهیم بود، خبر از بازدید کلیه دفا‌تر رسانه‌های فعال استان در شهریور ماه سالجاری داد.

مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان زنجان، از اهداء نشدن هدایا و لوح‌های روز خبرنگار به دست مسئولین استان از خبرنگاران استان عذر خواهی کرد وگفت: نقیصه مراسم روز خبرنگار بزودی جبران خواهد شد.

گفتنی است رضا سواری، مدیر مسئول نخستین روز نامه استان زنجان، نیزبا تاکید بر اینکه مدیران استان زنجان انتقاد پذیر نیستند، گفت: وجود انتقاد سازنده وکار‌شناسی توسط رسانه‌های استان زنجان ضروری است.

سواری، اقتصاد ضعیف استان را درخصوص تضعیف توانمندیهای لازم رسانه‌های استان موثر دانست و گفت: دستگاه‌های اجرایی استان در این راستای به جای استفاده فرهنگی ازرسانه‌ها استفاده ابزاری می‌کنند.

وی با اشاره به جایگاه اصلی یک خبرنگار و حفظ شان و منزلت خبرنگار در روز خبرنگار، تصریح کرد: ضعف روابط عمومی‌های دستگاههای اجرایی استان موجب ایجاد مشکلات در دستگاههایی اجرایی ورسانه‌ها ی استان می‌شود.

مدیر مسئول روزنامه مردم نو زنجان، در بخش پایانی سخنان خود، ورود افراد غیر متخصص در روابط عمومی دستگاههای اجرایی استان را باعثایجاد چالش در رسانه‌ها وموارد دیگرعنوان کرد و گفت: عدم آشنایی با وظایف، ضعف و یا عدم روابط عمومی‌های دستگاههایی اجرایی استان بعنوان پل ارتباطی با رسانه‌ها از جمله مشکلات رسانه و دستگاههایی اجرایی استان در این زمینه است.

استان زنجان اقتصاد امام جمعه جامعه جنگ رسانه عشق مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مطبوعات هنر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر