کد خبر: 193144 A

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان تاکید کرد:

این سازمان به منظور ایجاد کار آفرینی و افزایش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای گام‌های مطلوبی برداشته است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، گفت: ظرفیت‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه اشتغال نادیده گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، قاسم صیادی درجمع خبرنگاران، با اشاره به اهداف و برنامه‌های سازمان فنی و حرفه‌ای کشور اظهارداشت: این سازمان به منظور ایجاد کار آفرینی و افزایش مهارت‌های فنی و حرفه‌ای گام‌های مطلوبی برداشته است.

صیادی، با بیان اینکه یک هزار نخبه مهارتی در کشور وجود دارد، افزود: نخبگان مهارتی می‌توانند گره گشای مشکلات اشتغال کشور باشند.

وی با اشاره به اینکه فنی و حرفه‌ای استان توانسته در زمینه اشتغالزایی هنر آموزان اقدامات لازم را انجام دهد، بیان داشت: خروجی آموزش‌های فنی وحرفه‌ای متناسب با نیاز جامعه بوده و توانسته این مشکلات را حل کند.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان زنجان با گلایه از عدم پرداختن مناسب خبرنگاران به امر فنی و حرفه‌ای گفت: ظرفیت‌های فنی و حرفه‌ای در زمینه اشتغال نادیده گرفته شده است.

صیادی در ادامه، با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ درصد آموزش‌ها در کشور کاربردی و ۷۰ درصد به صورت تئوری است، خاطرنشان کرد: باید با توجه ویژه به آموزش‌های فنی و حرفه‌ای این میزان افزایش یابد.

وی، با اشاره به ارائه آموزش‌های محصول محور از سوی فنی و حرفه‌ای زنجان خاطرنشان کرد: در زمینه سنگ‌های قیمتی استان اقدامات مطلوبی را انجام داده است.

این مسئول توانمندسازی نیروی انسانی را یکی از محورهای اصلی و اساسی جامعه عنوان کرد و گفت: باید از این سرمایه‌ها به نحو مطلوبی استفاده شود.

صیادی، با بیان اینکه عدم بها دادن به آموز شهای فنی و حرفه‌ای مشکلات بسیاری را برای جامعه به وجود خواهد آورد، خاطر نشان شد: کار آمدی این رشته‌ها به خوبی عیان شده و مسابقات ملی مهارت محک و آموزنی مناسب در این زمینه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به آمادگی کارآموزان زنجانی برای شرکت در مسابقات ملی مهارت، تصریح کرد: استان‌های دیگر درخواست‌هایی برای استفاده از تجارب استان زنجان به دلیل حضور چهار دوره موفق در این مسابقات دارند.

این مسئول در استان زنجان، بر ضرورت تلفیق آموزش‌های نظری و مهارتی تاکید کرد وگفت: سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با هشت راهبرد، ۲۸ سیاست و ۲۵۰ برنامه برای توسعه آموزش ‌های مهارتی تلاش می‌‌کند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان زنجان، در پایان، با اشاره به اینکه ۱۳ مرکز آموزشی دولتی فنی و حرفه‌ای در استان زنجان فعالیت می‌ کند، تصریح کرد: ۱۵۰ آموزشگاه آزاد غیر دولتی در سطح استان زنجان فعال هستند.

استان زنجان اشتغال جامعه سرمایه فنی و حرفه ای مشکلات نخبگان نیروی انسانی هنر زنجانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر