کد خبر: 195983 A

مدیر امور آبفای شهرستان خرم‌دره خبر داد:

تصفیه خانه فاضلاب شهری خرم‌دره در مساحت شش هکتار با ظرفیت ۷ هزار و ۵۰۰ متر مکعب در شبانه روزبا سیستم تصفیه لجن فعال برای جمعیت ۵۵ هزار نفر جمعیت این شهر در حال احداثاست.

مدیر امور آبفای شهرستان خرم‌دره گفت: این شهرستان دارای یک مخزن ذخیره آب ۳ هزار متر مکعبی و یک مخزن ذخیره آب ۵ هزار متر مکعبی است که ظرفیت ۱۵هزار متر مکعبی در شبانه روز دارد و پروژه هم اکنون ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تخصیص اعتبار در سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش ایلنا از زنجان، فرهنگ جلیلی امروز با اشاره به مطلب فوق افزود: احداثتصفیه‌خانه فاضلاب شهری به مساحت شش هکتار، اجرای خطوط جمع‌آوری فاضلاب شهری و احداثتصفیه خانه آب در روستای اسپاس از جمله این طرح‌ها است.

وی با اشاره به میزان مصرف آب در هر شبانه روز اظهار داشت: میزان مصرف آب برای هر نفر در شبانه روز در شهرستان خرم‌دره ۱۶۰ تا ۱۷۰ لیتر است.

مدیر امور آبفای شهرستان خرم‌دره با اشاره به مخازن ذخیره آب در شهرستان خرم‌دره افزود: این شهرستان دارای یک مخزن ذخیره آب ۳ هزار متر مکعبی و یک مخزن ذخیره آب ۵ هزار متر مکعبی است که ظرفیت ۱۵هزار متر مکعبی در شبانه روز دارد و پروژه هم اکنون ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در صورت تخصیص اعتبار در سال ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.

جلیلی در ارتباط با تعویض کنتور‌های خراب هم گفت: کنتور‌های خراب در شهرستان خرم‌دره به صورت رایگان تعویض می‌شود و تنها هزینه که از متقاضیان گرفته می‌شود مبلغ کمی است که برای نصب کنتور جدید دریافت می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهرستان خرم‌دره برنامه‌ای برای حفر چاه نداریم، افزود: چاه‌های موجود نیاز‌های آبی شهرستان را برطرف می‌کند.

تعداد مشترکین شهرستان خرم‌دره ۱۹ هزار و ۵۰۰ نفر و تعداد چاه‌های شهرستان خرم‌دره ۱۱ حلقه چاه است.

شهرستان هکتار مدیر آب خرم فاضلاب متر دره مساحت احداثتصفیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر