کد خبر: 196006 A

در راستای اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی صورت گرفت؛

جلسه با موضوع شناسایی و بررسی مسائل و مشکلات فرهنگی شهرستان خرم دره در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با حضورجمعی از صاحب نظران این حوزه برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم دره، گفت: مردم ما نباید فقط شهر نشین باشند باید تبدیل به یک شهروند شوند و به حقوق یکدیگر و قوانین اجتماعی آشنا و احترام بگذارند.

به گزارش ایلنا از شهرستان خرم دره استان زنجان، در این نشست قسمتعلی صمدی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خرم دره با اشاره به سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار داشت: حدود ۳۶ سازمان و نهاد در کشور متولی امور فرهنگی هستند. مسائل فرهنگی اگر به موقع و به جا وبه درستی اقدام نشودمشکل می‌شود و اگر آن حل نشود پدیده‌های فرهنگی به معضل تبدیل خواهد شد و شایسته است در این خصوص صاحب نظران و دلسوزان چاره‌ای بیندیشند.

این جلسه با هدف برنامه ریزی در جهت شناسایی و بررسی مسائل مشکلات فرهنگی شهرستان به منظور برنامه ریزی صحیح آغاز شده و هر ۱۰ روز یکبار برگزار خواهد شد تا انشاا… نتیجه مورد نظر حاصل شود.

وی در ادامه افزود: هر چه فرهنگ صحیح باشد، امنیتمان بالا‌تر است. مردم ما نباید فقط شهر نشین باشند باید تبدیل به یک شهروند شوند و به حقوق یکدیگر و قوانین اجتماعی آشنا و احترام بگذارند.

در ادامه هر یک از صاحب نظران حاضر در جلسه در خصوص مسائل و مشکلات فرهنگی مطالبی مطرح کردند از جمله فقدان پارک مخصوص بانوان، فقدان فضای مورد نیاز فرهنگی، ساماندهی مجموعه فرهنگسرا، تدوین برنامه ویژه برای خانواده‌ها، مطالعه و کتابخوانی به عنوان عامل مهم در تغییر نگرش‌ها، برنامه ریزی صحیح برای کودکان، اختصاص ساعاتی از برنامه صدا و سیما به معرفی فرهنگ شهرستان خرم دره، آماده سازی سایتی برای تپه خالصه، عملی شدن طرحهای پژوهشی دانشگاه‌ها، آموزش اجباری مهارتهای زندگی قبل از ازدواج، نشاط بخشی و حفظ ارزش‌ها، آگاهی بخشی و نگاه مثبت به جوانان، تبلیغ و ترویج صحیح، نظارت دقیق بر برنامه‌های فرهنگی و هنری در سطح شهر توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، ارائه برنامه‌ای برای فرهنگ معماری، افزایش موسسات فرهنگی و هنری و موسسات قرآنی، و استفاده از تفاسیردر جلسات قرآنی است.

در پایان مصوب شد در جلسات بعدی از صاحب نظران شهر نیز استفاده شود و برنامه‌ای جامع برای فرهنگ شهر تدوین شود.

اداره فرهنگ و ارشاد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان ازدواج استان زنجان اقتصاد برنامه های فرهنگی حقوق خانواده کودکان مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر