کد خبر: 199607 A

مدیر کل فرهنگ وارشاد سلامی استان زنجان؛

مدیر کل فرهنگ و ارشاد سلامی استان زنجان گفت: امیدوارم در سال آینده شاهد برگزاری جشنواره مطبوعات دراستان باسیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، ناصر مقدم همزمان با اولین روز برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب و مطبوعات در استان زنجان ضمن بازدید از غرفه خبرگزاری ایلنا با اشاره به مغفول ماندن اطلاع رسانی استان زنجان گفت: زنجان دارای ظرفیتهای مطلوب اطلاع است.

مقدم با بیان اینکه برگزاری این نمایشگاه فرصت مناسبی برای شهروندان و اهالی فرهنگ استان زنجان در خصوص توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی است، تصریح کرد: ما در روز اول برگزاری این نمایشگاه شاهد فضای شور و نشاط دراین مجموعه هستیم.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود مردم استقبال مطلوب از اولین نمایشگاه مطبوعات و کتاب داشته باشند.

مقدم برگزاری نمایشگاه هفتم را در نمایشگاه بین المللی کاسپین زنجان توام با جذابیت‌ها و بخش‌هایی نظیر غرفه کودک و نوجوان و ایستگاه نقاشی و…عنوان کرد و گفت: امیدوارم در سال آینده شاهد برگزاری جشنواره مطبوعات در استان باشیم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد سلامی استان زنجان، با بیان اینکه در صدد برگزاری جشنواره مطبوعات درسال آینده خواهیم بود، ادامه داد: ایجاد رقابت و مسابقه بین مطبوعات استان مهم و اساسی است.

مقدم در بخشی از سخنان خود برگزاری نمایشگاه کتاب ومطبوعات را در راستای فراهم شدن فضای مطالعه و سپری شدن اوقات فراغت برای شهروندان مهم ارزیابی کرد و گفت: بوجود آوردن روحیه فرهنگی و اقتدار فرهنگی از جمله اهداف برگزاری این نمایشگاه بوده است.

وی برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی را در سطح استان‌ها برای بوجود آوردن فضای فرهنگی، تولید علم و آگاهی مهم برشمرد و اظهار داشت: برگزاری این نمایشگاه در خصوص ایجاد عدالت فرهنگی با حضور ناشران معتبر در استان‌ها مهمترین هدف دراین زمینه است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد سلامی استان زنجان، در ادامه تلاش ناشران را برای حضور در استان‌ها برای دستیابی مردم به کتاب و فرهنگ کتابخوانی بسیار حائز اهمیت دانست وگفت: باید از فرصت و حمایت‌های فرهنگی دولت تدبیر وامید به نحو احسن درامور فرهنگی و هنری استانها استفاده شود.

وی همچنین در پایان حمایت‌های استاندار زنجان، مجموعه مدیریت و دستگاه‌های فرهنگی استان را در این زمینه ستودنی اعلام کرد و گفت: شاهد برگزاری نمایشگاه مطلوب دراستان هستیم.

استان زنجان اوقات فراغت دولت شور و نشاط فرهنگ و ارشاد کودک و نوجوان مطبوعات نمایشگاه بین المللی نمایشگاه کتاب نمایشگاه مطبوعات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر