کد خبر: 201063 A

در دانشگاه زنجان صورت گرفت؛

اولین کنفرانس بین المللی خدمات مشاوره‌ای روستایی آسیا و اقیانوسیه به منظور تسهیل اطلاعات و نوآوری‌ها برای توانمندسازی خانواده‌های بهره برداران و پنجمین کنگره علوم و ترویج و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی ایران امروز سه شنبه در سالن همایش‌های بین المللی غدیر دانشگاه زنجان شروع شد.

دبیر علمی کنفرانس بین المللی خدمات مشاوره‌ای روستایی در آسیا و اقیانوسیه گفت: برای برگزاری نخستین کنفرانس بین‌الملی خدمات مشاوره‌ای روستایی آسیا و اقیانوسیه ۶۳۰ مقاله دریافت شده که از این تعداد ۴۰۰ مقاله کامل انتخاب که ۳۲ مورد آن خلاصه مقاله و ۱۲ مقاله کامل در قالب سخنرانی و پوستر ارایه می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، اسماعیل کرمی دهکردی، دراین کنفرانس بین المللی اظهار داشت: این کنفرانس که زمینه‌ای برای تسهیل تبادل اطلاعات در کشاورزی خانوادگی است، شرایط را برای تامین امرار معاش، امنیت غذایی، انتقال دانش و فناوری‌های کشاورزی، انتقال ساختاری و ارایه خدمات روستایی، آشنایی با سیستم آموزش عالی، ارتباط با موسسات توسعه پایدار و آشنایی با دست اندرکاران این بخش فراهم کرده است.

کرمی دهکردی با بیان اینکه برگزاری این کنگره بین المللی، دارای اهمیت بسزایی است، افزود: خانواده‌های روستایی در مقیاس کوچک(خرد) در حال حاضر با بحران محیط زیست، ناامنی غذا، گرسنگی و فقر دست به گریبان هستند..

وی اظهار داشت: سازمان ملل سال ۲۰۱۴ را سال کشاورزی خانوادگی نامگذاری کرده و بر آن تاکید دارد و قرار است ترویج کشاورزی و ارایه خدمات مشاوره‌ای نیز بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد.

دبیر علمی کنفرانس بین المللی، خدمات مشاوره‌ای روستایی در آسیا و اقیانوسیه گفت: مدیریت این کنفرانس در کمیته علمی با ۶۲ عضو و در کمیته اجرایی با ۳۱ عضو ملی و بین المللی تشکیل شده است.

به گفته وی، برای برگزاری نخستین کنفرانس بین الملی خدمات مشاوره‌ای روستایی آسیا و اقیانوسیه ۶۳۰ مقاله دریافت شده که از این تعداد ۴۰۰ مقاله کامل انتخاب که ۳۲ مورد آن خلاصه مقاله و ۱۲ مقاله کامل در قالب سخنرانی و پوستر ارایه می‌شود.

دبیر علمی کنفرانس بین المللی خدمات مشاوره‌ای روستایی در آسیا و اقیانوسیه گفت: حدود ۹۴۰ نویسنده در نگارش این مقالات نقش داشتند که ۸۸ نفر آن‌ها ایرانی بوده‌اند.

کرمی دهکردی خاطر نشان شد: شرکت کنندگان خارجی این کنفرانس متخصصان و محققان از ۱۶ کشور جهان شامل ایتالیا، بلژیک، افغانستان، فیجی، تایلند، فیلیپین، نپال، لبنان و پرو می‌شوند.

وی با اشاره به انتشار کتابی به زبان فارسی و انگلیسی برای ارایه در این کنفرانس، افزود: در حاشیه این کنفرانس نیز دو نشست انگلیسی و فارسی با هدف تاکید بر توسعه کشاورزی خانوادگی و ارایه خدمات مشاوره‌ای روستایی برگزار خواهد شد.

نخستین کنفرانس بین المللی خدمات مشاوره‌ای روستایی در آسیا و اقیانوسیه(آپراکا) و پنجمین کنگره علوم ترویج و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی ایران از امروز سه شنبه یازده تا سیزده شهریورماه سال جاری در دانشگاه زنجان ادامه خواهد داشت.

در این کنفرانس عضو هیات مدیره بانک کشاورزی، معاون وزیر و رییس سازمان تحقیقات آموزش و ترویج کشاورزی، نماینده دفتر عمران سازمان ملل متحد(UNDP)، میهمانان خارجی و ۴۰۰ می‌ه‌مان داخلی شرکت داشتند.

قبل از آغاز به کار این کنفرانس بین المللی طی دو روز گذشته گردهمایی‌های تخصصی به منظور بررسی چالش‌های بخش کشاورزی و راهکارهای مناسب برای آن نیز برپا شده بود.

افغانستان اقیانوسیه ایران بلژیک تایلند خانواده سالن همایش فقر کشاورزی کشاورزی و منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر