کد خبر: 201078 A

در استان زنجان تشکیل جلسه داد؛

به دعوت دبیرخانه شورای اسلامی استان زنجان در محل این دبیرخانه به ریاست رییس شورای اسلامی استان زنجان برگزار شد.

رییس شورای اسلامی استان زنجان، گفت: برگزاری چنین نشست‌هایی باید با هدف مشخص و خروجی مناسب باشد و صرفا جنبه تشریفاتی و تبلیغاتی نداشته باشد، همچنین فضایی برای انتقال تجربیات، ایده‌ها و راهکارهای رفع مشکلات موجود فراهم شود.

به گزارش ایلنا از زنجان، سعید خدادادی، رییس شورای اسلامی استان زنجان در جلسه کمیته هماهنگی برنامه هم اندیشی زنان عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا و بانوان دهیار استان زنجان با اشاره به جایگاه زن در اسلام، گفت: اسلام نه تنها رویکرد محدودیتی برای بانوان نداشته بلکه موجب ارتقا جایگاه و منزلت آنان شده است.

سعید خدادادی حضرت زینب(س) و حضرت فاطمه(س) را الگویی برای همه مسلمانان اعم از زن و مرد برشمرد و افزود: نقش آفرینی این بانوان بزرگ اسلام، الگویی برای زنان مسلمان واقعی در زندگی فردی و اجتماعی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه بانوان همواره در توسعه جامعه نقش مفیدی ایفا کرده‌اند، اظهار کرد: از بدو تشکیل شورا‌ها، بانوان عضو شورا نقش موثری در پیشبرد اهداف فرهنگی اجتماعی و توسعه شهر‌ها و روستا‌ها داشته‌اند و باید از ظرفیت‌های مغفول آنان استفاده بهینه شود.

رییس شورای اسلامی استان زنجان شورا‌ها را نهاداجتماعی دارای ظرفیت‌های بالفعل و بالقوه بیشماری دانست و ابراز کرد: متاسفانه از ظرفیت بانوان شورایی در جهت تحقق اهداف فرهنگی اجتماعی، تقویت بنیان خانواده، نشاط خانواده و فرهنگ زندگی سالم به نحو احسن استفاده نشده است.

خدادادی ادامه داد: دبیرخانه شورای اسلامی استان زنجان برای نخستین مرتبه طی فعالیت ادوار شورای استان درصدد برگزاری نشست بانوان عضو شورای اسلامی شهر و روستا و بانوان دهیاری‌های استان زنجان است که با مشارکت شهرداری، شورای شهر زنجان و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری زنجان و سایر نهاد‌ها انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: برگزاری چنین نشست‌هایی باید با هدف مشخص و خروجی مناسب باشد و صرفا جنبه تشریفاتی و تبلیغاتی نداشته باشد، همچنین فضایی برای انتقال تجربیات، ایده‌ها و راهکارهای رفع مشکلات موجود فراهم شود.

رییس شورای اسلامی استان زنجان اظهار کرد: می‌توان از ظرفیت شوراهای اسلامی شهر و روستا جهت ارتقا وضعیت اقتصادی، نشاط جامعه و… استفاده کرد.

خدادادی با اشاره به جایگاه شورای اسلامی استان و شورای عالی استان‌ها در نظارت و ارائه لایحه به مجلس گفت: این ظرفیت بی‌نظیری است که شوراهای اسلامی می‌توانند از آن در همه ابعاد استفاده کنند.
در ادامه مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان گفت: رویکرد دفتر اموربانوان و خانواده استانداری زنجان سیاست گذاری، تسهیل‌گری و حمایت از فعالیت‌های حوزه زنان است.

ماهرخ بلوری اظهار کرد: حرکت همگانی و قرار دادن همه ظرفیت‌های موجود کنار هم برای استفاده بهینه و جلوگیری از موازی کاری در حوزه زنان و خانواده مد نظر است به همین دلیل نشست‌های متعددی با گروه‌های مختلف بانوان وجود داشته که نشست با بانوان عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا نیز در راستای‌‌ همان اهداف است.

وی خاطر نشان کرد: با نشست با بانوان شورا‌ها نیاز‌ها و پیشنهادات عملی آن‌ها احصا شده و در جهت اجرایی شدن آ‌ها باید هماهنگی با همه نهادهای ذی ربط صورت پذیرد.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری زنجان، نبود بانک اطلاعاتی جامع و فقدان پژوهش‌های لازم در حوزه بانوان و خانواده را از مهم‌ترین آسیب‌ها و مشکلات موجود برشمرد و خاطر نشان کرد: در جهت رفع این مشکل اقداماتی از جمله تهیه اطلاس جامع بانوان استان و نیز برنامه‌های پژوهشی در دست اقدام است.

بلوری در خصوص برگزاری نشست بانوان عضو شورا‌ها و دهیاری‌های استان زنجان گفت: اگر این نست‌ها به صورت دوره ای در شهرستان‌های دیگر استان برگزار شود، خروجی آن می‌تواند مفید واقع شود. همچنی با استفاده از تجربیات موجود می‌توان همایش‌های پربارتری برگزار کرد.

استان زنجان جامعه حضرت زینب خانواده زنان شوراهای اسلامی شهر شورای اسلامی عضو شورای اسلامی شهر مد مسلمانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر