کد خبر: 201089 A

در زمینه اعتیاد و قاچاق مواد مخدر؛

علی رغم وضعیت مناسب استان، تلخی این پدیده شوم به حدی است که حتی کوچکترین درصد اعتیاد در جامعه می‌تواند تبعات بسیار زیادی بخصوص در بین جوانان داشته باشد.

معاون سیاسی - امنیتی و اجتماعی استاندار زنجان، گفت: استان زنجان یکی از پاک‌ترین استان‌های کشور در زمینه اعتیاد و قاچاق مواد مخدر است..

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، حمید رضا شهبازی، شامگاه دوشنبه(۹شهریور) در جلسه شورای مبارزه با مواد مخدر استان، اعتیاد را پدیده شوم جامعه معاصر دانست و اظهار داشت: این پدیده نامبارک بصورت یک واقعیت تلخ در جامعه وجود دارد و نیازمند توجه خاص مردم مسئولین است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار با بیان این مطلب که استان زنجان یکی از پاک‌ترین استان‌های کشور در زمینه اعتیاد و قاچاق مواد مخدر است، اظهار داشت: علی رغم وضعیت مناسب استان، تلخی این پدیده شوم به حدی است که حتی کوچک‌ترین درصد اعتیاد در جامعه می‌تواند تبعات بسیار زیادی بخصوص در بین جوانان داشته باشد.

شهبازی افزایش کشفیات مواد مخدر توسط نیروی انتظامی استان را نشان دهنده عزم جدی نیروی انتظامی برای مقابله با مواد مخدر عنوان کرد و افزود: همه مسئولین در سطح استان و شهرستانهای تابعه باید توجه خاصی به این پدیده داشته باشند.

وی به معضل اعتیاد در بین قشر بانوان نیز اشاره کرد و گفت: با توجه به عدم وجود مرکز مناسب جهت نگهداری از بانوان معتاد در استان زنجان، گروه کار‌شناسی از استان جهت بازدید از مراکز نگهداری از معتادین زن در استانهای همجوار اعزام خواهند شد تا تمهیدات ایجاد این مرکز در شهرستان زنجان مورد بررسی قرار گیرد.

در این جلسه سرهنگ شیرمحمدی، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان زنجان از کشف ۳۲۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر طی پنج ماه گذشته در استان خبر داد و گفت: این کشفیات نسبت به مدت مشابه سال گذشته در مورد شیشه ۱۸۴ درصد، هروئین ۱۶۰ درصد و حشیش ۲۳ درصد افزایش را نشان می‌دهد و در مورد تریاک با کاهش ۷ درصدی مواجه هستیم.

شیرمحمدی با اشاره به اینکه میزان دستگیرشدگان در زمینه مواد مخدر نیز ۴۸ درصد افزایش داشت، بیان کرد: طی این مدت ۲۱۷ دستگاه حمل مواد مخدر کشف و ۴۶ طرح مبارزه با مواد مخدر اجرا شد که در این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۳ درصد افزایش داشته است.

وی همچنین با اشاره به متلاشی شدن ۱۳ باند مواد مخدر در استان طی این مدت، تصریح کرد: این اقدامات با تلاش ماموران نیروی انتظامی استان انجام شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان زنجان در ادامه با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده طی ۱۰ روز گذشته، افزود: طی روزهای قبل یک باند تهیه و توزیع مواد مخدر در استان متلاشی شده و در این عملیات چهار نفر دستگیر و ۱۳ کیلو تریاک کشف شده است.

در ادامه، نصیری دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان، با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته برای اجرای برنامه‌های شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان، تصریح کرد: در این راستا ۵۰ میلیون ریال برای کارگاه‌های آموزشی در نظر گرفته شده است.

وی در پایان با بیان این مطلب که ساماندهی معتادین و مبارزه با مواد مخدر از مهم‌ترین برنامه‌های شورای مبارزه با مواد مخدر است، افزود: سهمیه اختصاص یافته برای استان در زمینه تهیه لوح‌های فشرده آموزشی، تهیه ۸۵ لوح فشرده است.

استان زنجان استان های کشور اعتیاد تهیه و توزیع مواد جامعه رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر قاچاق مواد مخدر مبارزه با مواد مخدر معاون سیاسی امنیتی استاندار مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر