کد خبر: 201815 A

در زنجان برگزار می‌شود؛

نشست هم اندیشی بانوان عضو شوراهای اسلامی شهر و روستا و دهیاری‌ها شنبه ۱۵ شهریور برگزار می‌شود.

عضو شورای اسلامی استان زنجان گفت: هر گونه تلاش برای ارتقا جایگاه بانوان و سطح مهارت‌ها و آگاهی آنان تلاش برای رشد خانواده و در نتیجه جامعه است.

به گزارش خبرنگار ایلنا از زنجان، مریم گنجی با اعلام این خبر افزود: این نشست با هدف تقویت نقش زنان در شورا‌ها و دهیاری، افزایش مشارکت زنان و احصا نیاز‌ها، توانمندی‌ها و مسایل حوزه زنان و خانواده استان زنجان و ارائه راهکارهای بومی برای رفع مشکلات موجود به همت دبیرخانه شورای اسلامی استان زنجان و با مشارکت شهرداری و شورای شهر زنجان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، فرمانداری زنجان و دفتر امور بانوان و خانواده استانداری زنجان برگزار می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: برگزاری چنین نشست‌هایی موجب افزایش ارتباطات و تبادل تجربیات بین بانوان در اقصی نقاط استان خواهد شد.

گنجی با بیان اینکه نیمی از جمعیت استان را بانوان تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: هر گونه تلاش برای ارتقا جایگاه بانوان و سطح مهارت‌ها و آگاهی آنان تلاش برای رشد خانواده و در نتیجه جامعه است.

وی تاکید کرد: باید اعتماد به نفس و عزت نفس بانوان را توام با توانمندسازی آنان ارتقا داد تا مشارکت مثبت در فعالیت‌های اجتماعی آن‌ها افزایش یابد.

این عضو شورای اسلامی شهر ابهر ادامه داد: امروزه آسیب‌های بسیاری جامعه را تهدید می‌کند که بسیاری از آن‌ها نتیجه تضعیف بنیان خانواده و تغییر سبک زندگی خانواده هاست که بانوان در جهت پیشگیری از این معضلات می‌توانند نقش آفرین باشند.

گنجی درپایان تصریح کرد: باید با همکاری شهرداری‌ها و سایر نهادهای فرهنگی اجتماعی نشست‌های کاربردی افزایش یابد و خروجی آن‌ها در راستای کاهش مشکلات و نیازهای مبتلا به در جامعه مفید واقع شود.

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اعتماد به نفس جامعه خانواده زنان سبک زندگی شوراهای اسلامی شهر عضو شورای اسلامی شهر مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر