کد خبر: 202537 A

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان خبر داد:

با بهره برداری از ۷ دستگاه دوربین جدید نظارت تصویری، مجموع دوربین‌های نظارت تصویری محورهای ارتباطی استان زنجان به ۳۱ دستگاه رسید.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان، گفت: سیستم‌های نظارت تصویری از ابزار اصلی مدیریت ترافیک هستند و مزیت آن‌ها فراهم کردن اطلاعات تصویری برای تصمیم گیری است.

به گزارش ایلنا از زنجان، علی رحمتی، مدیر کل حمل و نقل و پایانه‌های استان زنجان، امروز، دوشنبه، با اعلام این خبر گفت: دوربین‌های نظارت تصویری امروزه در اغلب نقاط دنیا مورد توجه قرار گرفته است، زیرا یکی از اصلیترین اجزاء نظارت و کنترل هوشمند حمل ونقل و ترافیک را تشکیل می‌دهد و در سیستم‌های حمل ونقلی متعدد و متنوعی از آن استفاده می‌شود. سیستم‌های نظارت تصویری از ابزار اصلی مدیریت ترافیک هستند و مزیت آن‌ها فراهم کردن اطلاعات تصویری برای تصمیم گیری است.

وی افزود: به علت وجود گردنه‌ها و نقاط پرحادثه در سطح استان زنجان و لزوم کنترل و بررسی وضعیت آب و هوا، ترافیک و وضعیت جاده‌ها به منظور اتخاذ تدابیر لازم جهت افزایش ایمنی و اطلاع رسانی مناسب به کاربران جاده‌ها، پروژه مرکز مدیریت راههای استان زنجان به بهره برداری رسیده است.

مدیر کل حمل ونقل و پایانه‌های استان زنجان اهداف بهره برداری از مرکز مدیریت راههای استان زنجان را این گونه برشمرد: - نظارت مستقیم و مستمر بر وضعیت جاده‌ها جهت کنترل ترافیک
- پاسخگویی به حوادثجاده‌ای و اطلاع رسانی آخرین وضعیت راه‌ها به کاربران جاده‌ها
- کنترل مستقیم ترافیک راه‌ها
- اطلاع رسانی سریع وضعیت راه‌ها به کاربران جاده‌ها
- افزایش ایمنی جاده‌ها از مهم‌ترین اهداف مرکز مدیریت راه‌ها می‌باشد.

رحمتی گفت: به دنبال مشکلات ناپایداری بازار در گذشته، پیمانکار پروژه قادر به ادامه کار نبود، که خوشبختانه با پیگیریهای مستمر مشکلات موجود مرتفع شده و تعداد ۷ دستگاه دوربین جدید به کل دوربین‌ها افزوده شد.

مرکز مدیریت راههای استان زنجان در حال حاضر به وسیله ۳۱ دستگاه دوربین، تصاویر زنده محور‌ها را در نقاط زیر تحت پوشش قرارداده است: - محور زنجان – میانه تعداد ۲ دوربین در روستای چیر و تیرپارک سرچم
- محور زنجان – ابهر تعداد ۴ دوربین در روستای یوسف آباد، قره بلاغ و شهرداری صایین قلعه
- محور زنجان – بیجار ۲ دوربین در شهر حلب
- محور زنجان – طارم ۴ دوربین در گردنه خانچای و بادامستان
- محور زنجان – خدابنده تعداد ۳ دوربین در گردنه دهجلال و گردنه سازین
- محور زنجان – دندی تعداد ۳ دوربین در گردنه قلی کندی و گردنه چایرلو
- محور ابهر – خدابنده تعداد ۱ دوربین در روستای توپ قره
- آزاد راه زنجان – قزوین تعداد ۸ دوربین در نقاط مختلف
- آزاد راه اتوبان زنجان – تبریز تعداد ۴ دوربین در عوارضی زنجان

آب و هوا آزاد راه استان زنجان پوشش ترافیک جاده حمل و نقل و پایانه های دوربین کنترل ترافیک مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر