کد خبر: 202815 A

با حضور جمعی از مسئولان استانی در شهرستان خدابنده صورت گرفت؛

با حضور جمعی از مسئولان، تعدادی واحد مسکونی مددجویی در خدابنده افتتاح شد.

مدیر کمیته امداد شهرستان خدابنده, گفت: نحوه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در قالب طرح مذکور به این شکل است که مردم خیر شهرستان با توجه به تخصصی که دارند در ساخت مسکن مددجویان کمک کرده و یا مصالح ساختمانی مورد نیاز برای ساخت واحد مددجویی را تهیه می‌کنند.

به گزارش ایلنا از زنجان، غدیر خلجی در مراسم افتتاح واحدهای مسکونی مددجویی شهرستان خدابنده، اظهار کرد: ارائه خدمات عمرانی به جامعه هدف یکی از موضوعات مورد توجه امدادگران در حمایت از جامعه هدف است.

وی با اشاره به اینکه این نهاد از سال‌های آغازین فعالیت خود خودکفایی مددجویان در بخش مسکن را در نظر داشته است، افزود: طی این سال‌ها خدمات قابل توجه و قابل عرضی در این زمینه صورت گرفته است.

مدیر کمیته امداد شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه خدمات عمرانی و ساخت مسکن برای مددجویان در بخش‌های مختلف ارائه شده است، تصریح کرد: ساخت مسکن مددجویی برای جامعه هدف از طریق جمع‌آوری کمک‌های مردمی از جمله این اقدامات است.

این مسئول با بیان اینکه جمع‌‌آوری کمک برای ساخت مسکن مددجویی در قالب طرح رضوان صورت می‌گیرد، اضافه کرد: نحوه جمع‌آوری کمک‌های مردمی در قالب طرح مذکور به این شکل است که مردم خیر شهرستان با توجه به تخصصی که دارند در ساخت مسکن مددجویان کمک کرده و یا مصالح ساختمانی مورد نیاز برای ساخت واحد مددجویی را تهیه می‌کنند.

وی همچنین با اشاره به جمع‌آوری کمک‌‎های نقدی مردم شهرستان در طرح رضوان، بیان کرد: بر اساس آمار موجود سال گذشته قریب به ۳ میلیارد ریال کمک در این زمینه جمع‌آوری شد.

خلجی در ادامه با ارائه گزارشی از خدمات عمرانی قابل ارائه توسط کمیته امداد، اظهار کرد: ساخت واحدهای مسکونی مددجویی، ساخت سرویس‌های بهداشتی برای منازل مددجویی، بهسازی و نوسازی مسکن و تعمیر قسمت‌های آسیب‌ دیده مسکن‌هایی مددجویی از جمله خدماتی است که در این بخش ارائه می‌شود.

مدیر کمیته امداد شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه خدمات مذکور بر حسب نیاز جامعه هدف و با بررسی امدادگران ارائه می‌شود، افزود: با ارائه این نوع خدمات تلاش می‌شود به صورت هدفمند به جامعه هدف کمک شود.

این مسئول با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد کمی از مددجویان این نهاد از نعمت مسکن برخوردار نیستند، تصریح کرد: برنامه‎ریزی‌های لازم برای بهره‌مندی این مددجویان نیز صورت گرفته است.

خلجی در ادامه با ارائه گزارشی از برنامه‌های اجرایی این نهاد در بخش ساخت مسکن مددجویی طی سال جاری، بیان کرد: امسال خدمات مختلفی در این بخش صورت گرفته است.

وی با اشاره به مشخصات واحدهای مسکونی مددجویی آماده‌سازی شده برای بهره‌برداری در دهه کرامت، افزود: تاکنون ۱۰ واحد مسکونی مددجویی در شهرستان آماده‌سازی شده است.

مدیر کمیته امداد شهرستان خدابنده با اشاره به اینکه زیربنای واحدهای ساخته شده ۶۰۰ متر مربع است، اضافه کرد: با تحویل این واحدها ۳۰ مددجو از نعمت مسکن بهره‌مند خواهند شد.

این مسئول ادامه داد: برای ساخت واحدهای مسکونی مذکور یک میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال از محل منابع امداد و مشارکت‌های مردمی هزینه شده است.

در ادامه این مراسم امام جمعه خدابنده نیز ضمن تقدیر از خدمات این کمیته امداد در ساخت مسکن برای مددجویان، تصریح کرد: اقدامات این نهاد در حمایت از جامعه هدف شجره طیبه‌ای است که امام خمینی(ره) از خود به یادگار گذاشته‌اند.

حجت‌الاسلام علی طالبی در پایان, با تاکید بر استمرار خدمات ارائه شده توسط این نهاد، بیان کرد: باید با انجام اقدامات لازم و بهره‌گیری از مشارکت‌های مردمی فعالیت‌های مربوط برای فقرزدایی و حل مشکلات محرومان انجام شود

امام جمعه امام خمینی جامعه سرویس های بهداشتی کمک های مردمی کمیته امداد مسکن مشکلات شهرستان مددجویی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر